Çan’da Avcılar Kıyasıya Yarıştı

22 Haziran 2010

Çanakkale?nin Çan ilçesine bağlı Uzunalan köyünde düzenlen geleneksel 2. atış müsabakasında 350 avcı kıyasıya yarıştı.

Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneğinin düzenlediği geleneksel 2. atış müsabakalarına yivsiz tüfek ruhsatnamesi, avcılık belgesi veya atıcılık lisansı bulunan 350 avcı trap ve tek kurşun dalında 12, 16, 20 kalibre av tüfekleri ile katıldı. Trap atışlarında 10 plak üzerinden yapılan atışlarda birinciliği 50 puanla Çanakkale Avcılık ve Atıcılık ihtisas Kulübü üyesi Hüseyin Bilgiç kazanırken, Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği üyesi İbrahim Koyuncu 45 puanla ikinci, Yenice Avcılık ve Atıcılık Derneği üyesi İsmail Kılınç da 40 puanla üçüncü oldu.
Tek kurşun atış dalında yapılan yarışmalarda 50 metre mesafedeki hedef kağıda ayakta desteksiz 5 kurşun atışında birinciliği 33 puanla Terzialan Avcılık ve Atıcılık Derneği üyesi Ahmet Koşar, ikinciliği 31 puanla Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği üyesi Fahrettin Yaşar, üçüncülüğü de 30 puanla Terzialan Avcılık ve Atıcılık Derneği üyesi Adem Civlez elde etti. Her iki dalda yarışarak en yüksek toplam puan alan Trap ikincisi İbrahim Koyuncu ise yarışmanın Avcı başısı seçildi.

Trap ve tek kurşun atışı yarışmalarında dereceye girenlerin ödüllerini Terzialan Belediye Başkanı Bahattin Sağın ile Uzunalan Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Burhan Uğur verdi. Yoğun katılımın olduğu yarışmalara Terzialan Belediye Başkanı Bahattin Sağın, Kalenakliyat Genel Müdürü Dündar Özdemir, CHP Çan İl Genel Meclis Üyesi İsmail Doğan, MHP Çan İl Genel Meclis Üyesi Halil Turhan, siyasi parti ilçe başkanları ile çevre köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Müsabakalara iştirak eden tüm vatandaşlara pilav ve ayran ikram edildiğini belirten Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Burhan Uğur, ?Geleneksel olarak heryıl düzenlediğimiz yarışmalara katılan tüm avcı arkadaşlara atış yarışmalarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir