Çan’da Bir Araca Pompalı Tüfekle Saldırı Düzenlendi

Çan’da Bir Araca Pompalı Tüfekle Saldırı Düzenlendi
06 Mart 2011

Çanakkale’nin Çan ilçesinde Menderes Parkı önünde park halinde bulunan özel bir araca pompalı tüfekle saldırı düzenlendi.

Edinilen bilgiye göre, 10 RP 087 plakalı özel aracıyla akşam saatlerinde Menderes Parkı’na gelen M.T., aracını yol üzerine bırakarak park içindeki kafeteryaya maç seyretmek üzere gitti. Ancak bir süre sonra silah sesleri ile dışarıya çıkan M.T., aracının kurşunlandığını görerek durumu emniyet birimlerine bildirdi. Yapılan tahkikatta aracın M.K. tarafından pompalı tüfekle tarandığı tespit edildi. Araca saldırı düzenleyen M.K., olayın ardından Çan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınırken, araç sahibi M.T.’nin aracına saldırıyı düzenleyen M.K.’ye daha önce kendi motosikletini sattığı ve bu alışverişten dolayı aralarında alacak verecek anlaşmazlığı yaşandığı ve M.T.’nin, M.K’den motosikletini geri aldığı öğrenildi. Bunun üzerine duruma sinirlenen M.K.’nin de ruhsatsız pompalı tüfek ile M.T.’ye ait park halindeki özel araca rastgele ateş açmaya başladığı öğrenildi. M.K.’nin gözaltına alındığı ve olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

Öte yandan, olayın ardından aracın bulunduğu bölge, emniyet birimleri tarafından kordon altına alınarak yol trafiğe kapandı. Olay Yeri İnceleme ekipleri, boş fişek kovanlarını ve aracın üzerindeki delilleri tespit ederek gerekli işlemlerin yapılmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir