Çan’da Gölete 12 Bin Yavru Balık Bırakıldı

Çan’da Gölete 12 Bin Yavru Balık Bırakıldı
18 Temmuz 2010

Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Semedeli köyü sınırları içerisinde yer alan sulama göletine 12 bin yavru sazan balığı salındı.

Çan İlçe Tarım Müdürü Cengiz Emür ve Veteriner Hekim Hakan Kahveci, Semedeli Sulama Göleti?ne giderek Tarım İl Müdürlüğü?nce tedarik edilip gönderilen 12 bin yavru sazan balığını Semedeli Sulama Kooperatifi Başkanı Cahit Şahin ile Semedeli Köyü sakinlerinden Resul Durmaz ve Halil Yanar?ın yardımlarıyla tekniğine uygun olarak gölete saldı. Semedeli Sulama Kooperatifi Başkanı Cahit Şahin, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı programı kapsamında İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından sulama göletine yavru balık salınmasının, gerek köy, gerekse çevre köyler ile balık avcılığı yapan amatör balıkçılar açısından iyi sonuçlar vereceğine inandığını belirterek, ?Yapılan bu hizmetten dolayı Çan İlçe Tarım Müdürlüğü?ne ve müdürümüz Cengiz Emür şahsında görevli personele teşekkür ediyorum? dedi.

Çan İlçe Tarım Müdürü Cengiz Emür de balıkların neslinin devam etmesi ve su ürünleri yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla, belirli zamanlarda yavru sazan balıklarının göletlere bırakıldığını söyledi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir