Çan’da Halk Eğitimi Merkezi’nden Okuma Yazma Kursu

25 Kasım 2008

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından “Ana Kız Okuldayız Okuma Yazma Kampanyası” kapsamında ilçe merkezinde ve köylerinde okuma yazma kursu açıldı.

Çan ilçe merkezi ile Derenti, Maltepe ve Söğütalan köylerinde okuma yazma kursu açtıklarını belirten Çan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bayram Ali Dur, “Okuma yazma kursları ile ilgili alan çalışması sürekli devam ediyor. Açılan kurslarımızdaki kursiyerlerimizi kapı kapı dolaşılarak tespit ettik” dedi.

Karadağ, Yuvalar, Ozancık, Göle, Kadılar, Üvezdere, Kızılelma, Dondurma ve Kilimli köylerinde tespit edilen ve gönüllü olan kursiyerler için ise kurs açacaklarını ifade eden Çan HEM Müdürü Dur, Milli Eğitim Bakanlığı’nın organizasyonu ile düzenlenen kampanya sayesinde ilçe sınırları içerisinde okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmamasının amaçlandığını söyledi. Çan ilçe merkezinde biri Çan Cezaevi olmak üzere toplam yedi yerde okuma yazma kursu açtıklarını da kaydeden Dur, açılan ilk etap okuma yazma kurslarının Şubat ayında sona ereceğini sözlerine ekledi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir