Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çan’da Havut Giydirme Töreni

Çan’da Havut Giydirme Töreni

Çanakkale?nin Çan ilçesinde deveciler ve deve sahipleri için düzenlenen ?Havut Hayrı?, belediye halinde gerçekleştirildi.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu adına Çan Deve Güreşleri Tertip Komitesi tarafından organize edilen hayırda develere havut giydirildi ve dualar okunarak ikramda bulunuldu. 10 deveye havut giydirilen törene büyük ilgi gösterilirken, hayırla ilgili olarak yaptığı açıklamada bulunan deve sahipleri, ?Amacımız bu geleneğin yaşatılması. Bu geleneği bu güne kadar taşıyan atalarımıza şükran borçluyuz? şeklinde konuştu.

Devecilerin sezon açılışı olan havut hayrına Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Ünsal Dirlik ile belediye meclis üyeleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin başkan ve temsilcileri, deveciler ve deve sahipleri ile yakınları katıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir