Çan’da İlk Köy Hayır Yemeği Küçükpaşa Köyü’nde Yapıldı

Çan’da İlk Köy Hayır Yemeği Küçükpaşa Köyü’nde Yapıldı
27 Nisan 2009

Çanakkale?nin Çan ilçesine bağlı Küçükpaşa köyünde geleneksel olarak düzenlenen köy hayır yemeği 2 bin kişinin katılımı ile yapıldı.

Köy Camii İmamı Şevket Toker?in Kuran-ı Kerim okumasıyla başlayan mevlit programı ilçe Müftülük Vaizi Enver Durmaz?ın İslam?da birlik ve beraberliğin önemi hakkında konuşmasıyla devam etti. 300 kilo bulgur ile 15 adet koyun ve kuzudan 16 kazan pilav yaptıklarını belirten Küçükpaşa Köyü Muhtarı Sabri Avcı, ?Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz köy hayır yemeğinin, insanların birlik ve beraberliğini pekiştirdiğini bu güzel geleneği devam ettireceğiz? dedi.

Geleneksel köy hayır yemeğine Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ramazan Doğru, Çan İl Genel Meclis Üyeleri Üsrev Damar, Şerafettin Bal, Halil Turhan, İsmail Doğan, Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Necdet Erdinç, Türk Eğitim-Sen Çan Temsilcisi Mustafa Engin ile köy muhtarları katıldı. Küçükpaşa köyündeki Geleneksel köy hayır yemeğine katılanlara köy meydanında pilav ve ayran ikram edildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir