Çan’da Kar Yağışı Nedeniyle 15 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

09 Mart 2011

Çanakkale’nin Çan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle 15 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

Çan’da dün başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 15 köy yolunun açılması için karla mücadele çalışması başlatıldı. Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Karayolları ekiplerinin çalışmalarını köylerde aralıksız olarak yürüttüğünü, Çan Devlet Hastanesi’nde tedavi gören diyaliz hastalarının ise kar yağışı nedeniyle köylerinden alınarak hastaneye getirildiğini belirtti. İlçe merkezinden Biga, Yenice ve Çanakkale ile köylere gidecek araçların zincirsiz yola çıkmasına da izin verilmezken; Çan-Biga, Çan-Yenice ve Çan-Çanakkale karayollarının açık olduğu bildirildi.

İlçe merkezinde kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için belediye ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, ekiplerin çalışmalarından memnun olduğunu belirterek, “İki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Özellikle halkımızın şehir içi ulaşımında sıkıntı yaşamaması için, belediyenin rutin olarak sunması gereken hizmetlerden mahrum kalmaması için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Şu anda ilçede kar yağışından kaynaklanan ciddi bir sıkıntı yok. Diğer iş makinelerimiz, zabıta, itfaiye ve 185 Su Arıza ekiplerimiz tam gün iş başında. Çan Belediyesi olarak sürekli halkımızın hizmetindeyiz” dedi. Kuzu, dar sokaklarda park etmiş araç sürücülerinin kar temizleme çalışmaları sırasında ekiplere yardımcı olmalarını istedi.

Öte yandan yoğun kar yağışı ilçede en çok çocukları sevindirdi. Lapa lapa yağan kar ile okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar kar topu oynadı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir