Çan’da “Kobi” Konulu Konferans Verildi

19 Ekim 2008

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Sivil Toplum Platformu (STP) tarafından düzenlenen ve Okan Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Teker’in konuşmacı olarak katıldığı “Kobi Konferansı” büyük ilgi gördü.

Şahin Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde (KOBİ) finansman temini konulu konferansta işe başlarken planlamanın önemli olduğuna değinen Profesör Dr. Suat Teker, “KOBİ’ler ülke ekonomisinin en dinamik kuruluşlarıdır. Ekonomik içersinde değişime açık ve uyum sağlamada kolaylık gösteren kuruluşlardır. Ülkeler arasında işbirliğinin yaygınlaşmasını sağlayan en önemli unsurun ekonomi olduğu ortaya çıkmaktadır. Çünkü dünyada tek pazar doğru bir yapılanma ve bu pazar fırsatlarından yararlanmak için yoğun çabalar gösterilmektedir. Bu da KOBİ’lerin desteklenmesiyle ortaya çıkar” dedi.

Çan STP Dönem Başkanı Mehmet Naci Tülek de konferans sonunda yaptığı açıklamada, dünya ile birlikte Türkiye?de de hissedilen ekonomik sıkıntıların Çan’da şiddetli bir şekilde hissedilir hale geldiğini belirterek, ?İnşaat ve emlak sektöründeki problemler,seramik sektöründe ve Çan’da kendini hissettirdi. Yine lokomotif sektörlerimizden kömür ve nakliyede yaşanan sıkıntılarla perçinlenen sorunlar aciliyet arz ediyor. Şu an 30 bin nüfuslu ilçemizde yeni açılımlar sağlanmadığı takdirde göç duygusunu yenmenin zor olduğu ortada. Bunun için Çan STP olarak akademik etkileşimlerle insanımızı yatırım konusunda bilinçlendirmeye ve doğru hamleler yapmalarına vesile olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Konferansa Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, Çan STP Dönem Başkanı Mehmet Naci Tülek, Kaleseramik Fabrikaları Genel Müdürü Remzi Gula, Pera Seramik Genel Müdürü İsmail Tülek ile STP üyeleri ve Çan halkı katıldı.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir