Çan'da Muhtarlar İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Çan'da Muhtarlar İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
05 Mayıs 2009

Çanakkale?nin Çan ilçesinde 29 Mart’ta yapılan seçimler sonrasında göreve gelen yeni mahalle ve köy muhtarlarını bilgilendirmek amacıyla Nüfus Müdürlüğü tarafından “Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Çan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda 65 köy muhtarı ile yedi mahalle muhtarının katıldığı etkinlikte Çanakkale Merkez İlçe Müdürü Atike Önen ile Çan İlçe Nüfus Müdürü Muhsin Yeğinoğlu, muhtarlara köy mahallelerinde yaşadığı halde adres kaydını yaptırmamış kişilerin tespiti ve kayıt altına alınmalarını, muhtarlık kayıtlarının eğer imkan varsa elektronik ortamda tutulmasını ve vatandaşların bilgilerin güncellemesi noktasında görevler düştüğünü anlattı.

Müdürler Önen ve Yeğinğolu, muhtarların mahallelerine veya köylerine taşınan ya da ayrılan kişilerin bildirilmesi gerektiğini kaydederek, “O nedenle sizlere aylık olarak gönderdiğimiz formları lütfen doldurup bize geri gönderin. Çünkü sizler mahallenizde veya köyünüzde bir kamu görevlisisiniz. Özellikle köy muhtarlarımızın yapmış olduğu evlenmeleri evraklarıyla bize zamanında getirmelerini istiyoruz” dedi.

Muhtarlar ise, toplantıda kendilerine Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) başta olmak üzere yapmaları gereken işlemler konusunda bilgi aktarıldığını ifade ederek, toplantının çok faydalı olduğunu söyledi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir