Çan’da “Okullar Hayat Olsun” Projesi Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

15 Şubat 2012

Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve gönüllü katılımcı belediyeler işbirliğinde geliştirilen “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında Çan’da da bir toplantı düzenlendi.

Çan Öğretmen Evi’nde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rıza Adıgüzel’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, okul bahçelerinin ve oyun alanlarının tip projelere göre düzenlenerek mahallelinin eğlenme ve dinlenme aktiviteleri için yararlanabilecekleri, çocuklar ve gençlerin oyun oynayıp, spor yapabilecekleri mekanlar olarak kullanılması için geliştirilen “Okullar Hayat Olsun” projesinin tanıtım yapıldı. Çan’daki ilk, orta ve yüksekokul müdür ve okul aile birliği başkanlarının katıldığı toplantıda okul yetkililerinin, istekleri ve proje hakkında önerileri dinlendi.

Öğrencilerin sosyalleşmesi için proje fikirlerinin de konuşulduğu toplantı hakkında açıklamada bulunan Çan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rıza Adıgüzel, “Projenin temel amacı, okulların, velilerin, mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılması, öğrenciler ve yetişkinler için birer ‘hayat boyu öğrenme merkezi’ ve eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkan veren ‘yaşayan güvenli alanlar’ haline dönüştürülmesidir” dedi.

Adıgüzel, yaptığı açıklamada, “Okullar Hayat Olsun Projesi”nde belediyelerle işbirliği yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren tüm okulların öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında derslikleri, kütüphaneleri, bilgi teknoloji sınıfları, çok amaçlı salonları, konferans salonları, spor salonları ve okul bahçeleri toplum hizmetine açılacak. Ayrıca okul bahçeleri Orman ve Su İşleri Bakanlığı, belediyeler ve ilgili sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak fiziki yapılarına uygun projelere göre yeniden düzenlenecek, peyzaj ve tasarımı yapılarak ve ağaçlandırılarak öğrencilerin, mahallelinin ve çevrenin yararlanabileceği alanlar haline getirilecek” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir