Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çan’da Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Açıldı

Çan’da Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Açıldı

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği, Çanakkale’nin Çan ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi’nde Palyatif Bakım Merkezi’nin ek binada açıldığını duyurdu.
4 yataklı Palyatif Bakım Merkezi; ağrı ve sıkıntıların azaltılması üzerinde duran bakım anlamındadır. Hastanın acı çekmesinin giderilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasına odaklı bir bakım şeklidir. Bu bakım kanser hastalığının ve tedavisinin ortaya çıkardığı semptomları azaltmak ve ortadan kaldırmak için sunulan bir hizmettir. Aynı zamanda “destekleyici bakım” olarak da bilinir. Palyatif Bakım Merkezi’ nin açılmasında, Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Tezcan Sezgin, Çanakkale Seramik Fabrikaları kurucusu Dr. Hc. İbrahim Bodur, Yönetim kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve Fabrikalar Genel Müdürü Süleyman Soysal katkıda bulunan isimler arasında yer aldı.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir