Çan’da Süt Üreticileri Birliği Kuruldu

Çan’da Süt Üreticileri Birliği Kuruldu
20 Ocak 2010

Köy-Kop üyesi köylerin bağlı bulundukları Çanakkale Süt Üreticileri Birliği’nden ayrılarak, üreticilerin bir araya gelmesiyle kurduğu Çan Süt Üreticileri Birliği üyeleri ile hayvancılık ve süt üreticiliği ile uğraşan Çanlı çiftçi ve köylüler Kaleseramik Fabrikaları Havuzbaşı Tesisleri’nde bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çan Süt Üreticileri Birliği Kurucu Başkanı Ali Can, birliğin Çan’da da kurulmuş olmasının için büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Can’ın ardından kısa bir konuşma yapan Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Osman Vasfi Yasun da gördüğü kalabalık topluluğun son derece memnuniyet verici bir gelişme olduğunu belirterek, birliğe Çanlıların sahip çıkmasından mutluluk duyduğunu kaydetti.

Çanakkale Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doç. Dr. Ferhan Savran da yaptığı konuşmada, hayvancılık ve süt üreticiliği hakkında detaylı bilgiler verirken; Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Süt Üreticileri Birliği’nin kurulmasıyla Çan ve köylerinde hayvancılık ve süt üretimi yaparak geçimini sağlayan vatandaşların daha çok verimli ve güzel işler yapabileceğine inandığını söyledi. Başkan Kuzu, ?İlçemize ve ülkemize bu yönde katma değer sağlayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çan’da yapılabilecek yeniliklerin takipçisi olacağız” dedi.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen ise, ilçede güzel şeylerin yapılmaya devam ettiğini ve bundan son derece memnun olduklarını dile getirerek, “Bunun en güzel örneğini oldukça kalabalık bir şekilde katılım sağlayan çiftçi ve köylü vatandaşlarımızın yeni kurulan birliklerine ne kadar çok sahip çıktıklarını ortaya koyarak gösterdiler” şeklinde konuştu.

Toplantıya Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Osman Vasfi Yasun, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Lapseki MYO Müdürü Prof. Dr. Harun Baytekin, Çanakkale Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doç. Dr. Ferhan Savran, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi ve Çan Ziraat Odası Başkanı Üsrev Damar, Çan İlçe Tarım Müdürü Cengiz Emür, Biga Süt Üreticileri Birliği Başkanı İsmail Özbek, köy muhtarları ve azaları, birlik üyesi vatandaşlar ile yaklaşık 200 kişi katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir