Çan’dan Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım Kampanyası

01 Aralık 2015

Çan Belediyesi ve Çan Kaymakamlığı öncülüğünde, STK’ların ve Çan Halkı’nın da destekleriyle bir yardım kampanyası başlatıldı.
Bayır-Bucak Türkmenleri için başlatılan ve 1 Aralık- 20 Aralık tarihleri arasında sürecek olan bu kampanya, hem ayni yardım, hem de nakdi yardım şeklinde olacak. Nakdi yardımlar için Çan Ziraat Bankası’nda Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Hesabı adı altında 1868-6385 numaralı bir hesap açıldı. Ayni yardımlar arasında yer alacak, kuru gıda, konserve, su, süt, meyve suyu, çay, şeker, çocuk maması, çocuk bezi, oyuncak ve battaniye gibi ihtiyaçların tespit edildiği yardımlar içinse, Çan Ziraat Bankası karşısında yardım kabul merkezi oluşturuldu. Yardım kabul merkezinin ise 08.00-23.00 saatleri arasında hizmet vereceği bildirildi.
Konu hakkında görüşlerini belirten Çan Belediye Başkanı Kuzu; “İnsanlık adına yapılan her çeşit saldırı bir katliamdır ve affedilemez. Suriye birliklerinin, Rusya’nın da desteği ile yaptığı saldırılarda Suriye iç savaşı içerisinde muhalif kanatta kalan Lazkiye Türkmenlerinin oluşturduğu Bayır-Bucak Türkmen kardeşlerimizi yalnız bırakamayız. Biz, kurumsal olarak da, Çan Halkı olarak da Türkmen kardeşlerimizin yanındayız, onların acılarına ortağız. Ben öncelikle bu kampanyanın öncülerinden olan Çan Kaymakamımız Sayın Nurettin Kakioğlu’na ve ilçemizde yer alan STK’lar ile Çan Halkına ve yardımda bulunacak tüm hemşerilerimize şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir