Çan’dan Darüşşafaka’ya Bir Öğrenci

20 Temmuz 2011

Babası hayatta olmayan, ailelerinin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan, yetenekli öğrencilere, ilköğretim dördüncü sınıftan lise son sınıfa kadar tam burslu ve yatılı, İngilizce eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları Çan’dan da bir öğrenci kazandı.

29 Mayıs’ta 20 sınav merkezinde düzenlenen, bin 458 adayın katıldığı ve asil listede 120 adayın belirlendiği, Çanakkale’den de iki adayın kazandığı sınavda altıncı olma başarı gösteren Çan Cumhuriyet İlköğretim Okulu 3-A sınıfı öğrencisi Savaş Buğra Dal, hem kendi okulunun, hem de Çan’daki eğitimin ülke genelinde üst seviyelerde olduğunu ispat etti.

Sınıf Öğretmeni Kazım Aydın, Savaş Buğra Dal’ın bu sınava müracaat ettiği andan itibaren sınıfta bir heyecan oluştuğunu ve 3-A sınıfı olarak hep beraber hazırlandıklarını belirterek “Sınıfımızdaki öğrencilerimi ve öğrenci velilerini kutluyorum. Ayrıca bu sınavı 6’ıncılıkla kazanan Savaş Buğra Dal ve ailesini tebrik ediyor, öğrencimizin yeni hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Aydın, Savaş Buğra Dal’a elde ettiği başarısından dolayı küçük altın hediye ederken, Okul Müdürü Bedri Çorak da okul adına başka hediyeler verdi. Başarılı öğrenci Savaş Buğra Dal’ın annesi Özlem Dal da yaptığı açıklamada, “Oğlumu bu başarısından dolayı kutluyorum. Onunla gurur duyuyorum. Her zaman başarıları için uğraşacağım” şeklinde konuştu.

Birinci Sınıftan bu yana Meraklı Adımlar Kulübü öğrencisi olan Savaş Buğra Dal Darüşşafaka Koleji’ni altıncı olarak kazanarak Meraklı Adımlar ailesine de çok büyük sevinç yaşattı. Meraklı Adımlar kurucusu Özgür Çetin, “İlköğretim dördüncü sınıftan itibaren eğitim ve öğretimini İstanbul Darüşşafaka Koleji’nde sürdürecek olan Savaş’a yeni okulunda başarılarla dolu bir gelecek diliyoruz. Bu başarı öncelikle Savaş’ın sınıf öğretmeni Kazım hocamıza aittir. Bizler Meraklı Adımlar olarak ona katkı sağlayabildiysek ne mutlu” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir