Çan’ın Değerleri Sempozyumu Yapıldı

29 Ağustos 2008

Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile ÇASİAD işbirliğinde düzenlenen “Çanakkale İli Değerleri Sempozyumu”nun Çan ilçesi ile ilgili bölümü Çan Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) yapıldı.

Çan MYO amfisindeki sempozyum, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Çan MYO Müdürü Profesör Doktor Ahmet Gönüz, bu tür sempozyumlarla Çanakkale?nin ve ilçelerin değerleri ile yeniden tanışma fırsatı bulduklarını belirtti. Sempozyumda, daha sonra sırasıyla Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, Çan Kaymakamı Hasan Gözen, ÇOMÜ Rektörü Profesör Doktor Ali Akdemir, AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku ve Vali Yardımcısı Tahir Demir birer konuşma yaptı. Sempozyumda ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Ali Akdemir çalışmalarından ve katkılarından dolayı Çan Kaymakamı Hasan Gözen ve Belediye Başkanı Ali Sarıbaş’a plaket verdi.

Çan MYO Öğretim Üyelerinden Yardımcı Doçent Doktor Ayşe Güler’in Çanlı Şair Nurduran Duman’a ait şiirler okuduğu etkinlikte Gate-Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Maleri’nin başkanlığında Kaleseramik Fabrikaları Genel Müdürü Remzi Gula, Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş ve Çanakkale Ticaret Sanayi Odası Başkanı İlhami Tezcan’ın katıldığı “Çan Değerlerine Genel Bakış” isimli panel düzenlendi. Karma Seramik ve Resim Sergisi açılışının da yapıldığı sempozyumun ilk gününde Yardımcı Doçent Doktor Ayşe Güler’in oturum başkanlığı yaptığı oturumda Gate-Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Maleri girişimcilik konusunda sunum yaptı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir