Çan’ın Şehir Şebeke Suyu Boru Hattı Yenilendi

30 Ağustos 2013

Çan Belediyesi’nden yapılan açıklamada bir süredir devam eden şehir şebeke suyu boru hattı yenileme çalışmalarının tamamlandığı belirtildi.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çanlıların artık eskimiş aspest borulardan değil, şuan mevcut en son teknoloji ile üretilmiş sağlıklı polietilen borulardan sularını içeceklerini belirterek “Tam 2500 m’lik hattı yeniledik. Sık sık büyük arızalara neden olan eski hat sebebiyle ilçemizde bazen uzun süreli su kesintileri yaşanıyordu. Ama inşallah bundan sonra böyle sıkıntılar yaşanmayacak. Eski hat artık devre dışı ve son teknoloji ürünü borularla döşenen yeni şebeke hattımız devrede” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Hizmet Etmeye Durmaksızın Devam Ediyoruz”
Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu “Biz çalışmalarımıza her alanda yön vermeye devam ediyoruz. Bir yandan alt yapı çalışmalarımız devam ediyor, bir yandan yol yapım ve asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Diğer yandan Termal Otelimiz’de artık sona yaklaşıyoruz. Tabiki bu dev yatırımlı büyük işlerimizin yanı sıra diğer işlerimizi ve projelerimizi de durmaksızın sürdürüyoruz” ifadelerini kullanarak “Yeni şebeke hattımız Çanımıza hayırlı olsun” dedi.

Belediye yetkililerinden alınan bilgilere göre; şehir şebeke suyu boru hattı yenileme çalışmalarında eskimiş aspest boruların yerine yüksek basınca dayanıklı, en az 50 yıl süre ile nominal işletme basıncında sorunsuz çalışma özelliklerine sahip polietilen içme suyu boruları kullanıldı. Borular alın kaynağı yapılarak birleştirildi. Eski borular kısa aralıklarla kayar montaj ile birleştirildiği için çok fazla su kaçaklarına sebebiyet veriyordu. Şimdi ise borular birbirlerine kaynak yapılmak sureti ile eklendiği için “0” kaçak olması bekleniyor.

Çanakkale Seramik Fabrikaları’nın da hattı aynı güzergahtan geçtiğinden dolayı bu çalışmaları birlikte yürüttüklerini dile getiren Belediye yetkilileri, Çan’da uzun vadede su sorunun çözüldüğünü belirttiler. Yapılan bu yeni hat ile bundan böyle daha önce sorun yaşanan Osman Efendi ve Karşıyaka mahallelerine de sağlıklı ve güvenli su sevkiyatı yapılabilecek.

[can.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir