Çan’ın Uzunalan Köyü’nde 400 Avcı Yarıştı

04 Temmuz 2011

Çanakkale’nin Çan ilçesinde Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği’nin düzenlemiş olduğu atış müsabakalarında 400 avcı çeşitli dallarla birbirleriyle yarıştı.

Müsabakalar ilçeye 15 kilometre mesafede bulunan Uzunalan köyündeki atış poligonunda gerçekleştirildi. 7 saat süren müsabakalarda Çan, Yenice, Biga ve Çanakkale’den yivsiz tüfek ruhsatnamesi ile atıcılık lisansı olan 400 avcı trap profesyonel, trap avcı grubu ve tek kurşun dalında yarıştı. Trap profesyonel dalında birinciliği Ertuğrul Kocaman (Biga Yeşilada Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü), ikinciliği Hakan Yılmaz (Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü), üçüncülüğü Behlül Sualtı (Biga Yeniçiftlik Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü) kazandı. Trap avcı grubu dalında birinciliği Recep Can (Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü), ikinciliği Mehmet Emin Akçalı (Yenice Kalkım Avcılık ve Atıcılık Derneğinin), üçüncülüğü Sercan Kaymak (Yenice Avcılık ve Atıcılık Kulübü) kazandı. Tek kurşun dalında ise birinciliği Nazmi Taş (Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Kulübü), ikinciliği Rıdvan Akkaya (Uzunalan köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği), üçüncülüğü de Yusuf Kurucan (Uzunalan köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği) kazandı.

Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Burhan Uğur, yarışmalara gösterilen ilgi sebebiyle avcılara teşekkür ederek, “Her üç grubun birincilerine yarı otomatik av tüfeği, ikincilerine bir takım avcı kamuflaj, üçüncülerine de birer adet avcı yeleği hediye ettik” dedi.

Atış müsabakalarını Terzialan Belediye Başkanı Bahattin Sağın, Atıcılık ve Avcılık İl Temsilcisi Hüseyin Bilgiç, Çan Termik Gençlik ve Spor Klübü Başkanı Uğur Akçan, Yenice Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Faruk Doğan, Uzunalan Köyü Muhtarı Hüseyin Kuru ile avcılara izledi. Etkinlik sonunda ise katılımcılara pilav ve ayran ikram edildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir