Çanlı Avcılar Kazdağlarını Gezdi

05 Mayıs 2010

Çanakkale?nin Çan ilçesinde faaliyet gösteren Avcılar Derneği ile Etili ve Uzunalan Köyü Avcılar Derneğine mensup 100 avcı Kazdağları?nı gezerek yorgunluk attı.

Avcılık sezonunu kapatan Çanlı 100 avcı 23 arazi aracı ile Kazdağları gezisi için Avcılar Kulübü?nde toplanarak konvoy halinde Küçükpaşa köyü üzerinden Kazdağı zirvesi olan Sarıkız tepesine geçti. Etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Uzunalan Köyü Avcılar Derneği Başkanı Burhan Uğur, bol oksijen ve endemik bitki örtüsüne sahip Kazdağları?nda yol alırken araçların bazı noktalarda zorlandığını belirterek, ?Bu gibi durumlarda araçlarımızı itmek zorunda kaldık. Zor doğa şartlarında Sazak Kule, Beypınarı, Uzunoluk binaları, Poyraz, Dalaksuyu mevkilerilerini gezerek Sarıkız tepesinde mola verip piknik yaptık. Kazdağları bir doğa harikası. Endemik bitki örtüsü, yaban hayatı ve doğal su kaynakları gelecek nesillere korunarak bırakılmalı? dedi.

Çanlı avcıların Kazdağlarına yaptıkları geziye Çan Avcılar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, Etili Köyü Avcılar Derneği Başkanı Nadir Tuna ile Uzunalan Köyü Avcılar Derneği Başkanı Burhan Uğur ve avcılar katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir