ÇASEK 1. Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı

27 Mayıs 2009

Çanakkale Sosyo Ekonomik Koordinasyon ve Güçbirliği Derneği (ÇASEK) 1. Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İbrahim Bodur Girişimcilik Merkezi?nde yapıldı.

ÇASEK Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir?in yönetiminde başlayan toplantıda bir konuşma yapan ÇASEK Genel Sekreteri Tunca Yüğnük, derneğin çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi. Bugüne kadar gerçekleştirilen ?Gemi İnşa Kaynakçılık Kursu? ve önümüzdeki dönemde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi İl genel Meclisi ortaklıkları ile açılması planlanan ?Kaynakçılık, İş Makineleri Operatörlüğü” ve “Aşçılık? kursları ile ilgili gerekli yazışmaların yapıldığı belirten Yüğnük, bu konuda ilgili birimlerden cevapların beklendiği söyledi.

ÇASEK Başkanı Hayreddin Dereli ise global ekonomik krizin derneğin faaliyetlerini de olumsuz etkilediğini, yapılması gereken yatırımların ertelenmesi ve kriz nedeni ile yönetim kurulu üyelerin daha fazla işleri ile ilgilenmek zorunda kaldıklarını belirterek, bütün zorluklara rağmen derneğin faaliyetlerini giderek artan bir tempo ile sürdüreceklerini ifade etti.

Kurul Başkanı Rektör, Prof. Dr. Ali Akdemir ise derneğin bu güne kadar amaçlarında yazılı faaliyetleri gerçekleştirme yolunda mesafe kaydettiğini belirterek, ?Henüz bir yılını yeni dolduran derneğin faaliyetlerini ekonomik kriz sırasında bile sürdürülebilmesi çok önemli? dedi.

Belediye Başkan Vekili Oğuz Teoman ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Selahattin İş ise yaptıkları konuşmada derneğin faaliyetlerinde üzerlerine düşen destek ve birlikteliği sağlayacaklarını vurguladılar.

Katılımcıların tek tek görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda ayrıca yönetim kurulu toplantı sıklığı, AB projeleri, derneğin tepkisel, işlevsel, ekonomik, sosyal ve çevre tepkilerinin ne yönde olması gereği, STK?lar ve kamu sektörü ile daha fazla dayanışma sağlanmasının gerekliliği, derneğin mesleki örgütlerle iş arayanları bir araya getirmesi üzerinde görüşmeler yapıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir