ÇASİAD, “Nasıl Bir Üniversite, Nasıl Bir Kent?” Araştırması Kapsamında Eskişehir’e Gezi Düzenledi

ÇASİAD, “Nasıl Bir Üniversite, Nasıl Bir Kent?” Araştırması Kapsamında Eskişehir’e Gezi Düzenledi
15 Ekim 2011

Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) yönetimi “Nasıl bir üniversite, nasıl bir kent?” araştırması kapsamında Eskişehir’e gezi düzenledi.

ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yalman, Eskişehir gezisine katılan üyelerin kentsel dönüşüm uygulamalarındaki başarıyı ve yerel yönetim ile üniversite işbirliğinden çıkan mükemmel sonuçları yerinde inceleme fırsatını bulduklarını belirterek, “Bu gezi sonucunda yönetsel yetkinliğin kentte yaşayan vatandaşların yaşam kalitesine ve ekonomisine doğrudan etkisini daha yakından gördüğümüz gibi, “kent master planının” önemini de daha iyi kavramış olduk” dedi. Yaşadığı kente sorumluluk duyan herkesin bu örnekleri kentine taşıyarak yönetenlere katkı vermenin bir hemşerilik borcu olduğunu da belirten Yalman, “Eskişehir gezisi bir yerel yönetimin neleri başarabileceğini görmenin dışında, vizyonumuzu geliştiren çok yararlı bir gezi oldu” şeklinde konuştu.

Geziye katılan ÇASİAD Yüksek Danışma Meclisi Başkanı Mustafa Türker de gezinin faydalı olduğunu ifade ederek, benzer gezi ve incelemelerin devam edeceğini söyledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir