ÇASİAD Yeni Yönetimi ÇTSO’yu Ziyaret Etti

ÇASİAD Yeni Yönetimi ÇTSO’yu Ziyaret Etti
23 Şubat 2012

Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (ÇASİAD) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini ziyaret etti.

ÇASİAD yönetimini, ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Başkan Yardımcıları Kemal Karakaş ve Erdal Akarsu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Cem Erdemir, Timur Ay, Ersin Kahraman ile Genel Sekreter Abdurrahim Temiz karşıladı. Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yıldız, Başkan Yardımcıları Mehmet Güneşhan ve Y. Mehmet Tokgöz İle Yönetim Kurulu Üyeleri Gazi Tuğrul Ertuğrul, Özgür Ekşi, Ertuğrul Temizel, Ahmet Demir, Fahri Coşkun, Semih Başaran, Semih Toprak ve Selçuk Tülek’ten oluşan ÇASİAD heyetinin, ÇTSO’yu ziyaretinde Çanakkale gündeminde yer alan konular ve özellikle ÇTSO’nun Yat Limanı Projesi ile ligili gelişmeler ele alındı.

ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yıldız, ÇTSO’nun çalışmalarını keyifle takip ettiklerini ve projelerini desteklediklerini belirterek, “ÇTSO Başkanı Bülend Engin’in dediği gibi Çanakkale’den kazanmak değil, Çanakkale’ye kazandırmak şiarıyla yola çıkmış bir sivil girişim olarak, Çanakkale için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bizler aynı zamanda ÇTSO’nun da temsilcileriyiz” dedi. ÇASİAD Başkanı Yıldız, bir yanda ÇTSO’nun projeleri diğer yanda başka projeler nedeniyle Çanakkale’de bir canlılık yaşandığını belirterek, Çanakkale bu kadar hızlı gelişmeye alışık değil. Tepkiler ondan ileri geliyor” diye konuştu.

Salih Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: “Meyve veren ağaç taşlanır. Çanakkale’de alışkanlıkları değiştirmek zaman alacaktır. Tepkiler muhakkak olacaktır. Bizler bu tepkileri yumuşatarak, golü atacağız. Eleştirilere kimse kızmıyor ancak halkı bilgilendirme toplantısında söylem farklıydı. “Paranın kokusunu almış 10 kişi”, “şahsi çıkarları için yapıyorlar” söylemleri doğru değildi. Kemal Karakaş ağabeyimizin Çanakkale için yaptıklarını hepimiz biliyoruz.”

ÇTSO Başkanı Bülend Engin de, amaçların sadece hizmet olduğunu ifade ederek, “Bütçemiz izin verse de keşke daha büyük işler yapabilsek” dedi. Bülend Engin, ÇASİAD yöneticilerine, Yat Limanı Projesi için düşünülen alternatif yerleri ve buraların neden olmadığını bilimsel gerekçelerle anlattı ve “Yat Limanı’nın kent içinde olması gerekmektedir. Çünkü bundan kent ekonomisi ve esnaf kazanacaktır, Bakın, Yalova ve İstanbul Pendik’te açılan yat limanlarına, hemen bu bölgelerde canlılık başladı” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir