ÇATOD, ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekanlığını ve Rektör Laçiner’i Ziyaret Etti

ÇATOD, ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekanlığını ve Rektör Laçiner’i Ziyaret Etti
19 Aralık 2013

Çanakkale Turistik Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Yönetim kurulu 17 Aralık Salı günü Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Turizm Fakültesi Dekanlığını ziyaret etti. ÇATOD adına Başkan Kemal Pazarbaşı ve Yönetim kurulu üyeleri Armağan Aydeğer, Salih Yıldız, Ertuğrul Temizel, Aşkın Değirmenci ile dernek sorumlusu Eylem Çoban katıldı.

ÇOMÜ Turizm Fakültesi’ne Dekan Prof. Dr. Aziz Kılınç, Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Okan Mercan ve Yrd. Doç. Dr. Turgay Bucak’ın bulunduğu ziyarette ÇATOD ile Turizm Fakültesi’nin işbirliği olanakları ve Çanakkale Turizmine ortak projeler ile sağlanacak katkılardan bahsedildi. Özellikle Çanakkale Turizminin en önemli sorunlarından birisi olan nitelikli personel istihdamı konusunda ortak bir çalışma yürütülmesine karar verildi. Bu kapsamda Turizm Fakültesi Öğrencilerinin stajlarında Çanakkale il sınırlarında yapılmasının özendirilmesi, ÇOMÜ Turizm Fakültesi’nde ÇATOD tanıtım günü ve kariyer günleri düzenlenmesi ve öğrencilerin ÇATOD tesislerini ziyareti konuları gündeme geldi. Bunun yanında ÇATOD tesislerinde öğrencilerin doğrudan uygulama yapması konusunda Özel sektör ve üniversite işbirliğinin önemine değinen ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı ve ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aziz Kılınç, ÇATOD ve ÇOMÜ Turizm Fakültesinin ortak projeler geliştirmesi için daha sık bir araya gelinmesi konusunda fikir birliğine vardılar.

Rektör Laçiner’e Ziyaret
Görüşmenin ardından ÇATOD yönetim kurulu Prof. Dr. Sedat Laçiner‘i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Çanakkale Turizminin gelişimi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Laçiner ÇOMÜ’nün amaçları arasında uluslararası bir üniversite olmanın öneminden bahsederek üniversitede eğitim gören yabancı öğrenci sayısının toplam mevcudun %10’una ulaşmasını hedeflediklerini ve bu kapsamda ingilizce müfredatta bölümlerin sayısının zaman içinde artacağını söyledi. ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı ÇOMÜ’nün Çanakkale’ye olan doğrudan ve dolaylı ekonomik, sosyal ve kültürel katkılarının öneminden bahsederek, ÇOMÜ ve ÇATOD’un birlikte ortak iş geliştirmesinin, ulusal ve uluslararası tanıtımlarda ÇATOD ile birlikte turizm fuarlarında yer almasının önemine değindi. ÇATOD yönetim kurulu üyesi Armağan Aydeğer ise Valilik, Odalar, Borsalar, ilgili Belediyeler, STK’lar ve ÇOMÜ’nün temsilcilerinin yer alacağı ortak bir Çanakkale Turizm, Tanıtım ve Planlama üst çatı organizasyonun kurulması gerekliliğini, bu ve benzer toplantılarda ortaya çıkan önemli fikir ve düşüncelerin projelendirilerek, ölçülebilir ve uygulanabilir bir hale gelmesinin önemini vurguladı. Aydeğer, böylelikle kamu ve özel sektörün ve kamunun insan ve ekonomik kaynaklarının üst düzeyde verimde kullanılacağına dikkat çekti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir