ÇATOD, Hollanda’da Utrecht Vakantiebuers Turizm Fuarı’na Katıldı

20 Ocak 2014

Çanakkale Turistik Otelciler ve Turizm Yatırımcıları Derneği (ÇATOD), Hollanda’nın Utrecht kentinde bu yıl 43’ncüsü düzenlenen Vakantiebuers Turizm Fuarı’na katıldı.

14-19 Ocak tarihleri arasında düzenlenen, Türk turizm sektörünün de yoğun ilgi gösterdiği Almanya, Rusya, İngiltere gibi büyük pazarların hemen sonrasında önemli pazarlar arasında yer alan Hollanda pazarı için nabız yoklanılan Utrecht Vakantiebuers Fuarı’na ÇATOD adına Büyük Truva Otelinden Genel Müdür Salih Yüksel ve Otel İşletmecisi Volkan Kansu, ANZAC Otelleri Genel Müdürü ve İşletmecisi Armağan Aydeğer, Assos Eden Group Otelleri Genel Müdürü ve İşletmecisi Hilmi Selimoğlu Katıldı.

Sektör temsilcilerinin önem verdiği bir fuarla ilgili konuşan ÇATOD yönetim kurulu üyesi Armağan Aydeğer; “Bu yıl 43’ncüsü düzenlenen Vakantiebuers Hollanda Turizm Fuarı dünyadaki önemli turizm fuarları arasında yer almaktadır. Bu yıl fuara ilgi ve katılım oldukça iyi düzeydeydi. Hollanda nüfusunun eğitim ve gelir düzeyi avrupa standardının üstünde ve vatandaşların önemli bir kısmı yılda birden fazla yurtdışı seyahate çıkıyor. Özellikle doğal ve yalın ortamları tercih eden Hollandalılar, ciddi oranda kültür turlarını tercih ediyorlar. Bu pazar Çanakkale olarak önem vermemiz gereken turistik noktalardan birisi. Bunun yanında her yıl ortalama 3,5 milyon kişinin üzerinde ziyaret alan Amsterdam’da turistlere sunulan birçok turistik ve kültürel değer iyi uygulamalar olarak Çanakkale’mize örnek olabilir” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir