ÇATOD, Sofia Holiday & SPA Expo Fuarı’na Katıldı

24 Şubat 2014

Çanakkale Turistik Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD), Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Holiday & SPA Expo Uluslararası Turizm Fuarı’na 16 kişilik bir heyet ile katıldı. Türkiye’nin de dahil olduğu 23 ülke ve 250’nin üzerinde turizm firmasının katıldığı Sofia Holiday & SPA Expo Fuarı balkanların en büyük Turizm Fuarları arasında yer alıyor.

13-15 Şubat 2014 tarihleri arasında bu yıl 31’ncisi düzenlenen fuara ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı, ÇATOD Yönetim Kurulu Üyeleri Armağan Aydeğer, Salih Yüksel, Ertuğrul Temizel ve ÇATOD üye otellerini temsilen Ulaş Zileli, Erdinç Urel, Erdinç Temizel, Aysun Değirmenci, GESTAŞ Deniz Ulaşımdan Ali Karakaya ve Wilusa Seyahat Acentesinden Sevil Göçmen Ersöz katıldı.

Fuarda Çanakkale Truva Assos Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ÇATTAB) desteği ile 27 m2 genişlikteki alanda Çanakkale ilinin turistik değerleri tanıtıldı. Sofya Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Süleyman Gökçe ile Sofya Turizm ve Kültür Ateşi Cemal Tekkanat’ın da ziyaret ettiği Çanakkale standında ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı tarafından sunulan hediye plaket sonrasında karşılıklı görüşmeler yapıldı. Pazarbaşı “Çanakkale olarak Sofya Turizm Fuarını önemsiyoruz. Ülkemize ve ilimize daha fazla Bulgar Turistin gelmesi ve özellikle Çanakkale bölgesinde daha fazla zaman geçirmeleri için ÇATOD olarak büyük bir çaba harcamaktayız. Bulgaristan Avrupa Birliği’nin en yoksul ülkelerinden biri olmasına rağmen, yatırımlar ile gelişimini sürüdürmektedir. Karayolu ile ilimizi çok yakın olduğu için doğrudan ziyaret potansiyeli her zaman yüksektir” dedi.

ÇATOD Yönetim kurulu üyesi Armağan Aydeğer de fuarla ilgili yaptığu açıklamada “Bu yıl ‘HOLIDAY & SPA EXPO’ fuarı oldukça verimli geçti. Standımıza binlerce ziyaretçi ve onlarca seyahat acentesi ve tur operatörü geldi. Genelde 1 gece olarak gerçekleşen Bulgaristan çıkışlı konaklamaların arttırılmasına yönelik tanıtımlarımız oldu. Çanakkale Turizm ve Kültürünün tanıtımı için birçok toplantı ve görüşmeler gerçekleştirdik. Bulgar ve Türk tur operatörleri ile yaptığımız toplantılarda özellikle konaklama sürelerinin arttırılması, Çanakkale bölgesinin bir destinasyon olarak pazarlanması konularını tartıştık. Turizm uzun soluklu bir vizyonu gerektiyor, ÇATOD olarak Çanakkkale ve Ülkemiz Turizminin en iyi şekilde tanıtımı ve temsili için var gücümüz ile çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir