ÇATOD TTR Romanya Fuarı’na Damga Vurdu

22 Mart 2014

Çanakkale Turistik Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) üyeleri 13-16 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenen balkanların en büyük turizm buluşmalarından biri olan TTR Romanya Turizm Fuarı’na katıldı.

Bu yıl 31’ncisi düzenlenen TTR Romanya Turizm Fuarı; 15.000 m2‘lik kapalı alanda, 14 ülkeden 275 katılımcı firma / kuruluş / ülke ve yaklaşık 30.000 kişiye ev sahipliği yaptı. Fuar boyunca erken ve anlık rezervasyon fırsatlarının sunulduğu TTR Romanya Fuarında, çeşitli ülke, kurum ve kuruluşların etkinlikleri, seminerler ve sunumlar fuara olan ilgiyi arttırdı.

Çanakkale adına ÇATOD’u temsilen Kemal Pazarbaşı, Armağan Aydeğer, Salih Yüksel, Ertuğrul Temizel, Erdinç Urel, Yasemin Özgün, Erdinç Temizel, Cihan Aşcı, Hilmi Selimoğlu, Eylem Çoban, Cenk Pazarbaşı ve Osman Pazarbaşı, Ersin Temizel, Seval Aydın, Volkan Ektem ve Hüseyin Karaoğlu katıldı. Ayrıca wilusa seyahat acentesi müdürü Sevil Göçmen Ersöz, Kıyı Emniyet Müdürü İsmail Durgun, Liman Başkanlığından Cezmi Aktürk katıldı. Türkiye’nin Turizm Bakanlığınca temsilinin yapıldığı TTR Romanya fuarında Çanakkale kendi markası ile stant açması ve yoğun tanıtım çalışmaları büyük takdir topladı.

ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı; “Çanakkale’nin Balkan Pazarında en yüksek sayıda ziyaretçi gönderen ülkesi olan Romanya, bizler için en önemli tanıtım ve pazarlama duraklarından bir tanesi. Bu yıl TTR Romanya fuarı alanda olarak geçmiş yıllara kıyasla daha fazla m2 de hizmet verdi. Çanakkale standı binlerce kişi tarafından 4 gün boyunca ziyaret edildi. Bizler Çanakkale Bölgesinin Turizmini tanıtmak için canla başla mücadele verdir. Amacımız Çanakkale’ye gelen kişilerin burada daha fazla konaklamalarını sağlamaktır, Çanakkale Turizminin günümüzdeki en büyük önceliliği budur” dedi.

ÇATOD Yönetim Kurulu Üyesi Armağan Aydeğer; “Son 8 yıldır düzenli ÇATOD olarak Romanya’da Çanakkale Bölgemizi tanıtıyoruz. Bu çabalarımızın meyvesini özellikle son 5 yıldır artarak tüm Çanakkale’miz esnafı, restaurantı ve otelleri ile paylaşıyoruz. Turizm 38 tane yan sektörü destekleyen lokomotif bir sektör. Bu yıl Romanya Fuarında yine birçok tur operatörü dostumuz ile Çanakkale Turizm’nin gelişmesi için sayısız görüşmeler ve toplantılar yaptık. Bu yıl ana odak noktamız Çanakkale’nin bir geliş geçiş noktası olmaması ve konaklama sürelerinin arttırılması yönünde tartışmalara sahne oldu. ÇATOD olarak Çanakkale’de konaklama sürelerinin arttırılması, ilimizin dünya turizmindeki gelirlerinin ve payının arttırması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir