ÇATOD’tan ÇOMÜ Turizm Öğrencilerine Büyük Fırsat

ÇATOD’tan ÇOMÜ Turizm Öğrencilerine Büyük Fırsat
27 Şubat 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Turizm Fakültesi ve Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) arasında Turizm Fakültesi’nde işbirliği protokolü imzalandı. Bu kapsamda, turizm öğrencilerinin Çanakkale il sınırlarında zorunlu stajlarını gerçekleştirebilmesi kolaylaştırılacak. Ayrıca yurtdışı fuarlarına katılım sağlayan ÇATOD, turizm fuarlarında gönüllü öğrencilere de destek sağlayacak.

Çanakkale’nin gelişen sektöründe aktif rol almak isteyen turizm öğrencileri, üniversite ve ÇATOD arasında imzalanan protokol ile stajdan eğitime, gezilerden yeni iş kollarına kadar birçok yeni imkandan faydalanabilecek. Önümüzdeki yılarda da sürecek protokol kapsamında yapılacak çalışmalar ise şöyle:

  • 1. ÇOMÜ TURİZM FAKÜLTESİ öğrencileri zorunlu stajlarını Çanakkale il sınırları içinde yer alan 3 yıldız, 4 yıldız, 5 yıldız, Butik ve Özel Belgeli Turizm Bakanlığına Bağlı tesislerde yapabilecekler. 3 yıldız ve Özel Belgeli tesisleri ile ilgili özel durum yalnız Çanakkale il sınırlarındaki ÇATOD üyesi tesisler için geçerli olacak.
  • 2. ÇATOD üyeleri ve ÇOMÜ TURİZM FAKÜLTESİ öğretim üyeleri belirli aralıklar ile bir araya gelip Çanakkale Turizminin sorunları, çözüm önerileri ve ortak geliştirilebilecek projeler konusunda fikir toplantıları düzenleyecek. Toplantı notları kamuoyu ve üniversite’nin ilgili ortamlarında paylaşılacak. Toplantılarda alınan kararların takibi için kurumlar arasında bir takip komisyonu kurulacak.
  • 3. ÇOMÜ TURİZM FAKÜLTESİ öğrencilerinin pratik becerilerini arttırmak için ÇATOD üye tesislerine belirli periyotlarda eğitim gezileri düzenlenecek, ilgili otel idareleri tarafından bilgilendirme yapılacak. Eğitim gezi programı ÇOMÜ TURİZM FAKÜLTESİ öğretim üyelerinin talep ettiği tarihlere göre ÇATOD sekretaryası tarafından ilgili oteller ile planlanacak.
  • 4. Nitelikli Turizm Personelinin Çanakkale il sınırlarında çalışmasını özendirmek için 3 ÇOMÜ TURİZM FAKÜLTESİ tarafından belirlenecek bir tarih aralığında ÇATOD tanıtım ve kariyer günleri düzenlenecek.
  • 5. ÇATOD tarafından yayınlanan iş ilanları ÇOMÜ TURİZM FAKÜLTESİ ilgili ilan panolarında yayınlanacak, öğrencilerin ÇATOD’un resmi web sitesi www.catod.org da iş ilanı arama ve iş arama alanları ÇOMÜ TURİZM FAKÜLTESİ ilgili alanlarında tanıtımı yapılacak.
  • 6. ÇOMÜ TURİZM FAKÜLTESİ ile ÇATOD üyeleri arasında uzaktan eğitim veya çeşitli konularda eğitim seminerleri düzenlenmesi konusunda iş birliği yapılacak.
  • 7. ÇOMÜ TURİZM FAKÜLTESİ ÇATOD tarafından katılım sağlanan Turizm Fuarlarında gönüllü öğrenci desteği sağlayacak.
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir