Çavuşköy’de Kanalizasyon Sevinci

20 Şubat 2010

Çanakkale?nin Bayramiç ilçesine bağlı Çavuşköy?de yapımı tamamlanan kanalizasyon sistemi ile cenaze yıkama yeri ve köy tuvaleti törenle hizmete girdi.

Açılışa katılan İlçe Kaymakamı Şahin Aslan yaptığı konuşmada köyün kanalizasyona kavuşmuş olmasından mutluluk duyduğunu belirterek, ?Köylerimizin tüm eksikleri tamamlanıyor. Bu yıl içinde Bayramiç-Ezine karayolunun Bayramiç sınırları içinde kalan 5 kilometrelik bölümünde genişletme çalışmalarına başlanacak. Köy halkının bu hayırlı hizmet için destek olmasını bekliyorum? dedi.

Köy Muhtarı İbrahim Bingöl ise köylerinde yapımı tamamlanan kanalizasyonun sisteminde emeği geçen herkese teşekkür ederek, ?Köy halkı olarak yapılacak yol için köyümüz mutabakat için imza vermeye hazır. Bu yol hepimizin. Köy olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız? dedi. Törenin ardından ise köy muhtarlığı tarafından hazırlanan pilav misafirlere ve köylülere ikram edildi. Yol genişletme çalışmalarında yol boyunca arazileri bulunan bazı köylüler ise mutabakat için imza attı. Daha sonra köy muhtarlığınca yapılan cenaze yıkama yeri ve yeni yapılan tuvalet incelendi.

Törene Kaymakam Şahin Aslan, Jandarma Bölük Komutanı Sedat Atıcı, İlçe Özel İdare Müdürü Celil Kaya, Milli Eğitim Müdürü Birol Çakır, İlçe Tarım Müdürü Vasfi Karaca, Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Esnaf Odası Başkanı İsmail Yıldırım, İl Genel Meclis üyeleri Erhan Şimşek, M. Emin Saran, bazı köy muhtarları, oda ve kooperatif başkanları ile köy halkı katıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir