Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Caz sanatçısı Senem Diyici, Çanakkale’de Konser Verdi

Caz sanatçısı Senem Diyici, Çanakkale’de Konser Verdi

Çanakkale Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen aylık kültür etkinlikleri kapsamında Senem Diyici Çanakkaleli müzikseverler ile buluştu.

18 Kasım 2014 Salı günü, Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda sahne alan Senem Diyici gece boyunca yüksek enerjisi ile göz doldurdu. “Mavi Yol Quartet Çanakkale Buluşması” ismi verilen konserde yaklaşık 2 saat boyunca seslendirdiği parçalara zaman zaman salondakileri de dahil eden sanatçı, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ile cazı birleştiren çalışmalarından oluşturduğu repertuvarını yansıttı. Şimdiye kadar birçok ülkede çok sayıda konser veren Senem Diyici’ye trompette Can Ömer Uygun, davulda Saygun Arpalı, gitarda Şinasi Celayiroğlu eşlik etti.

Türk Halk Müziğimizin sevilen türkülerini caz tarzında yorumlayan Sanatçı, eserlerini, kullandığı farklı materyallerden çıkardığı sesler ile renklendirdi. İnteraktif bir ilişki kurarak dinleyiciyi şarkılarının hikayesine göre müziğine dahil eden Diyici, unutulmayacak bir müzik ziyafeti sundu.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir