Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Celep, Hayvan Bakıcısı ve Nakliyecilerine Eğitim Toplantısı Yapıldı

Celep, Hayvan Bakıcısı ve Nakliyecilerine Eğitim Toplantısı Yapıldı

Çanakkale’de faaliyet göstermekte olan hayvan nakliyecileri, sürücü ve bakıcılar için 22 Kasım 2013 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda hayvanların nakilleri sırasında korunmasına ilişkin eğitim verildi.

18/01/2012 tarihli ve 28177 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Denetlenmesi Hakkında Yönetmelik” ve aynı kanunun 24/12/2011 tarih ve 28152 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Yönetmeliği” kapsamında Çanakkale’de faaliyet göstermekte olan hayvan nakliyecileri, sürücü ve bakıcılar için 22 Kasım 2013 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda hayvanların nakilleri sırasında korunmasına ilişkin teknik ve idari hususları içeren, hayvan refahı ve bakımı, hayvan sağlığı, yurtiçi hayvan ve hayvansal ürünlerin sevkleri ve sevklerde sağlanması gereken sağlık koşulları ile hayvanların tanımlanması konuları ile ilgili bir eğitim verildi.

Eğitim sonrası katılımcılara değerlendirme sınavı yapılırken sınavda başarılı olan katılımcılara Sürücü ve Bakıcı Yeterlilik Belgesi, Nakliyeci Yetki Belgesi ve Çalışma İzni (Celeplik Belgesi) verileceği bildirildi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir