Cem Belli, CHP’den Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

30 Temmuz 2013

Çanakkale Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Cem Belli, 2014 Yerel Seçimleri öncesi, Çanakkale Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’ne adaylık başvurusunda bulundu. Belli, yerel seçimlere 8 ay kala belediye başkan aday adaylığının başvuru dosyasını Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder’e teslim etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı için resmi başvurusunu yapan ikinci isim Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Cem Belli oldu. Dün de Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan aday adaylığı için resmi başvurusunu yapmıştı.

Bugün öğle saatlerinde bir grup partili ile birlikte CHP İlçe Başkanlığı binasına gelen Cem Belli başvuru dosyasını CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder’e teslim etti. Belli’nin aday adaylığı açıklamasında CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan ile CHP İl Başkanı Hamza Karagöz de bulundu. Değişim adına yola çıktığını belirten Belli, yeni bir yüz, yeni bir hizmet anlayışı, halkın belediyesi anlayışının hakim kılınması, hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayan, her şeyin birlikte yapılabileceği anlayışını yerleştirmek için bu yarışta olduğunu söyledi. Belli, “Çözümsüzlükleri çözüme dönüştüren, geçmişte yapılan başarılı hizmetlere sahip çıkan, aksayan yönlerini kabul eden ve ders çıkaran, düzeltmek için halkın beklentilerine uygun tedbirler alan, kendi ile barışık, kenti ile barışık, kurumlar ile barışık, kavgacı değil uzlaşıcı bir anlayış ile Çanakkale Belediyesini halkın belediyesi yapmak için CHP Çanakkale belediye başkan aday adayıyım” diye konuştu.

Cem Belli, aday adaylığı başvurusu sonrası parti binası çıkışında partililer tarafından alkışlarla tebrik edildi. Belli, partili kadınlara karanfil vererek destekleri için teşekkür etti.

[canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir