CEMREDER’den Tekerlekli Sandalye Yardımı

12 Şubat 2013

Çanakkale Köylerini ve Köylülerini Yaşatma ve Kalkındırma Derneği (CEMREDER), 83 yaşındaki felçli hastayı tekerlekli sandalyeye kavuşturdu.

Çanakkale’deki köyleri kalkındırmak ve köylüleri bilgilendirerek her konuda yardımcı olmak için kurulan CEMREDER, şehir merkezinden uzak olduğu için fazla yardım alamayan köylülere elini uzatmaya devam ediyor. Dernek en son Çanakkale merkeze bağlı Kalabaklı Köyü’nde ikamet eden ve geçirdiği felç sonucu yatağa mahkum olan Muharrem Gökçe’ye (83)yardımcı oldu.

Geçirdiği felç sonucu yürüyemeyen Gökçe, yakınları tarafından yataktan dışarı çıkartmak ve bir odadan diğerine taşımaktan zorlanıyorlardı. Tekerlekli sandalye ihtiyacını duyan CEMREDER, yaptığı girişimler sonucu bir tekerlekli sandalye temin ederek Gökçe’nin evine götürerek teslim etti. Gösterilen ilgi karşısında duygulanan Gökçe, bundan sonra daha rahat hareket edeceğini belirterek dernek yöneticilerine teşekkür etti. Kalabaklı Köyü Muhtarı Ahmet Türkan ise böyle bir derneğin kurulmasının köylüler için önemli olduğunu söyledi. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren dernek genel sekreteri Ömer Demirci, ildeki köylüleri tek tek gezerek köylülerle bir araya geldiklerini söyledi. Gezi sırasında köylüleri bilinçlendirmek için çalışma da yaptıklarını aktaran Demirci, çeşitli ihtiyaçları olan köylülere ellerinde geldiğince yardımcı olduklarını ifade etti. Türkiye’de köylerde yaşayan nüfus bakımında Çanakkale’nin üst seviyede yer aldığını hatırlatan dernek başkanı Recep Akça, önemli ölçüde nüfusa sahip olan bu alanlara yardımcı olmak için dernek kurduklarını açıkladı. Akça, yemyeşil alanlar içinde kurulan ve kültürlerini yaşayan bu köylüleri bilinçlendirmek ve köylüleri kalkındırmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir