Cevatpaşa Mahalle Meclisi Kuruldu

30 Kasım 2013

Cevatpaşa Mahalle Meclisi kuruluş genel kurulu Çanakkale Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal tesislerinde geniş katılımlı bir toplantıyla yapıldı.

Genel Kurulda divan heyetinin Birten Sarıbaş, Mehmet Güven, Kaan Şavlı’dan oluşturulmasının ardından mahalle meclisi adayları belirlenerek seçime geçildi. Yapılan seçimde Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu Nihal Eren, Ziya Özcan, Şevket Ağan, Nihat Gökçe, Mehmet Güven, Tarık Güney ve Türkan Şen’den oluştu. Yürütme Kurulu kendi arasında yaptığı ilk toplantıda başkanlığa Şevket Ağan, başkan yardımcılığına Nihal Eren’i seçti.

Çanakkale Kent Konseyi’nin başarılı çalışmalarını takip ettiklerini ve kendilerine örnek alacaklarının ifade eden Cevatpaşa Mahalle Meclis Başkanı Şevket Ağan, önceliklerinin mahalle meclisini halka duyurmak olduğunu ifade etti. Ağan şunları söyledi; “Kent Konseyi ile ortaklaşa çalışarak, mahallelilerin taleplerini dikkate alacağız. Mahalle sakinleri olarak ihtiyaçlarımızı biliyoruz. Bunları en kısa zamanda çözeceğiz. Cevatpaşa mahallesi Çanakkale’nin en eski mahallelerinden biridir. Bizim mahallemiz göz önünde olan bir yer. Biz de çalışarak mahallemizi daha ilerilere götüreceğiz. Önce mahallemiz beraberinde kentimiz de güzelleşecek.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir