Çevre Bakanı Eroğlu Çanakkale’de

Çevre Bakanı Eroğlu Çanakkale’de
13 Mart 2010

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 2010 yılının Çanakkale için yatırımlarda hamle yılı olacağını söyledi.

Öğle saatlerinde Eceabat üzerinden arabalı vapurla Çanakkale’ye gelen Eroğlu’nu valilik girişinde Vali Abdülkadir Atalık, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve daire müdürleri karşıladı.

Bakan Eroğlu’na AK Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku da eşlik etti. Valilikte bir konuşma yapan Eroğlu, bakanlık olarak Çanakkale’ye ayrı bir önem verdiklerini belirterek, “Bugün bütün müsteşarlarımız ve genel müdürlerimizle birlikte Çanakkale’ye geldik. Çevre ve Orman Bakanlığı ş uan burada. Çanakkale’nin ve Gelibolu’nun bizim gönlümüzde ve kalbimizde ayrı bir yeri var. Buraya ne yapılsa azdır. 2010 yılını ben Çanakkale için yatırımlarımızda hamle yılı olarak ilan ediyorum. Bu sabahtan itibaren talimatları arka arkaya vermeye başladım. Mesela Çokal barajı. Bu barajın Gelibolu’ya çok büyük faydası olacak. Bu barajın yıldırım hızı ile bitirilmesi için talimat verdim. Bütün Gelibolu yarımadasının içme suyu ihtiyacını burası karşılayacak. Çanakkale Belediyesi’ne de her türlü desteği veriyoruz. Burasını Türkiye’nin en mümtaz, en iyi şehri haline getirmemiz lazım” dedi.

Abdülkadir Atalık da yaptığı konuşmada, Çevre Orman Bakanlığı’nın Çanakkale’yi ilgilendiren birçok faaliyeti bulunduğunu söyledi. Ziyaret sonunda Eroğlu ile Atalık bir birlerine çeşitli hediyeler verdi. Eroğlu daha sonra il koordinasyon kurulu toplantısına katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir