Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
reklam
reklam
Çevre Faaliyetleri Bilgilendirme Çalışmaları Sürüyor Çevre Faaliyetleri Bilgilendirme Çalışmaları Sürüyor

Çevre Faaliyetleri Bilgilendirme Çalışmaları Sürüyor

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından uygulanan çevre faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme çalışmaları kapsamında son olarak Esenler Sosyal Yaşam Evi’nde bir toplantı düzenlendi.

ÇAKAB Birlik Müdürü/Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar tarafından yapılan sunum çerçevesinde Esenler Sosyal Yaşam Evi kullanıcılarına, 2004 yılında başlayan ve Türkiye’nin ilk AB çevre yatırım projesi olan Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi ve uygulamaları anlatıldı. Proje uygulamaları sonrası sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde Birlik tarafından uygulanan diğer proje başlıkları olan Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalardan söz edildi.

Ayrıca pillerin zararları, neden ayrı toplanması gerektiği, bitkisel atık yağların ayrı toplanmasının önemi, kentte yapılan sivrisinek ve karasinek mücadelesi, kent merkezinde uygulanan çöp toplama sistemi gibi konular da katılımcılarla paylaşıldı.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:
Görüntülenme: Veri Alınamadı
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir