“Çevre Hukuku Bizler Açısından Çok Önemli”

“Çevre Hukuku Bizler Açısından Çok Önemli”
31 Ocak 2016

Çanakkale Barosu, Ekoloji Kolektifi ve İDA Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Kent ve Enerji Bağlamında İklim Politikaları” paneli Ece Ayhan Kültür Evi’nde gerçekleştirildi.

Panele; Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Baro Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Ali Furkan Oğuz, İDA Dayanışma Derneği Başkanı Dr. İlhan Pirinçciler, Avukatlar, Ekoloji Kolektifi Üyeleri ve çevre gönüllüleri katıldı.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan; “Çevre hukuku bizler açısından çok önemli. Kaz Dağları mücadelesiyle başlayan çalışmalarımız, oluşturduğumuz çevre ve kent komisyonumuzun yaptığı aktif çalışmalarla devam ediyor. Biz Çanakkale Barosu olarak bu konularla ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çanakkale Barosu bu tip çalışmaları sürdürmeye, bu tarz çalışmaların içerisinde yer almaya devam edecek. Çünkü çevre hepimizin, çevre hukuku adına mücadele hepimizin, bu mücadeleyi de hep birlikte sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Moderatörlüğünü İDA Dayanışma Derneği Başkanı Dr. İlhan Pirinçciler yaptığı panelde, konuşmacı olarak katılan Ekoloji Kolektifi Üyesi Arif Cem Gündoğan konuşmasında; Paris’teki İklim Değişikliği Zirvesinde gerçekleştirilen süreci yakından izleme şansına sahip olduklarını bu konuda İklim Değişikliği Zirvesinde çıkan sonuçları anlattı.

Program Ekoloji Kolektifinden Av. Fevzi Özlüer ve Bengi Akbulut’un kolaylaştırıcılığını yaptığı “Kent Yönetimi, Müdahale Yolları ve Yerel Hareketler” konulu Atölye ve Forum çalışmasıyla devam etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir