ÇGC Başkanı Gezen, Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Seçildi

ÇGC Başkanı Gezen, Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Seçildi
07 Ekim 2013

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’nin (ÇGC) de kurucu üye olarak yer aldığı Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun ilk Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Başkanlığa Nuri Kolaylı seçilirken, ÇGC Başkanı Burak Gezen ise Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Bursa Basın Kültür Sarayı’nda gerçekleşen genel kurula, federasyona üye 8 derneğin başkan ve delegeleri katıldı. Genel Kurulun açılışında konuşan Marmara Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Türk basını için yeni bir dönemin başladığı söyledi.

Çanakkale, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Edirne, Kırklareli ve Yalova gazeteciler cemiyetleri ile İnternet Gazeteciliği Derneği’nin katılımıyla kurulan Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun önümüzdeki dönemde örgütlenme çalışmalarını sürdürerek bölgedeki bütün basın meslek kuruluşlarına ulaşmasını hedeflediklerini söyleyen Kolaylı, Türkiye Gazeteciler Platformu’na üye yaklaşık 65 gazeteciler cemiyeti tarafından Türk basınında yeniden yapılanmanın başlatıldığını ifade etti. Kolaylı şunları söyledi: “Amacımız 7 bölgede gazeteciler federasyonları kurarak, federasyonlarımızı Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu çatısı altında bir araya getirmektir. Bu hedef doğrultusunda Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz gazeteciler federasyonlarının kuruluşunu tamamladık. Güneydoğu ve Ege gazeteciler federasyonlarımız da bir ay içinde kuruluş çalışmalarını tamamlamış olacak. Genel kurulumuzun mesleki dayanışmada yeni bir dönemi başlatmasından büyük memnunluk duyuyorum” dedi.

Daha sonra seçimlere geçildi ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığına Nuri Kolaylı oybirliği ile seçildi. ÇGC Başkanı Burak Gezen ise Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. ÇGC Başkan Yardımcısı Gürkan Düzenli, Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine, Ogün İnal Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine, Mehmet Güler ise Denetim Kurulu Yedek üyeliğine seçildiler. Gezen ve Gürkan Konfederasyon Delegesi olurken, İnal ve Güler de yedek delege seçildi.

Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve ÇGC Başkanı Burak Gezen, “ÇGC olarak, Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun kurucu üyesi olmaktan dolayı mutluyuz. Genel Kurulda ben ve diğer delege arkadaşlarımın da çeşitli kurullarda görev alması Çanakkale basını için gurur verici bir tablo oluşturdu. Yakın zamanda kurulacak Konfederasyonda da ÇGC olarak aktif görev alacağımızı belirtmek istiyorum. Türk basını için yeni bir dönem başlıyor” dedi.

Marmara Gazeteciler Federasyonu kurulları şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu: Derya Sarılarlı (Genel Başkan Vekili), Burak Gezen ve Ayhan Polat (Genel Başkan Yardımcısı), Mehmet Ergün (Genel Sekreter), Emrah Ayyıldız (Genel Sekreter Yardımcısı), Cengiz Uçar (Genel Sayman).
Denetim Kurulu: Mehmet Özgür (Başkan), Hakan Işıkkent, Yılmaz Uzun.
Yüksek İstişare Kurulu: Sinan Tunç (Başkan), Zeki Öcal, Murat Savaş, Nadir Alp, Gürkan Düzenli.
Onur Kurulu: Mehmet Cantözün (Başkan), Bülent Ayan, İhsan Bölük.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir