CHP Çan İl Genel Meclisi Üyesi Doğan’dan Rüzgar Santrali Önergesi

10 Şubat 2012

CHP Çan İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Doğan, Çanakkale İl Özel İdaresi’nin rüzgar enerjisine yatırım yapması gerektiğini, bunun için de İl Genel Meclisi’ne önerge verdiğini söyledi.

İl Genel Meclisi Üyesi Çanlı İsmail Doğan, Çanakkale’nin genel bütçeden yeterince pay alamaması ve İl Özel İdaresi’nin bütçe gelirlerinin az olmasının ilde gerekli yatırımların gerçekleştirilmesini imkansız kıldığını belirterek, “Bu problemin çözümü için var olan kaynakların doğru kullanılması ve yeni gelir getirici yatırımların gerçekleştirilmesiyle mümkün. İlimiz rüzgar enerjisinden elektrik elde etmede en yüksek ve en uygun şartlara sahip. Bu doğal zenginlikten yararlanarak halkımızın yaşam standardını ve refahını arttırmak amacıyla rüzgar türbinlerine yatırım yapılması ile ilgili önergemi 8 Şubat’ta yapılan meclis toplantısında İl Genel Meclis Başkanlığı’na verdim” dedi.

Doğan, bu konuda Manisa İl Genel Meclisi’nin rüzgar enerji santrali yapılması için yatırım payı ayırdığını, merkez, Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde rüzgar enerji santrali kurmak için çalışmalara başladığını, üretilen elektriğin Gediz Elektrik Dağıtım aracılığıyla köylere tarımsal sulamada kullanılması için ucuz fiyata verileceği örneğinin de önlerinde durduğunu ifade ederek, “Çanakkale’mizin de bu doğal enerji kaynağından yararlanması geleceğimiz için çok önemli” şeklinde konuştu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir