Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
CHP Çan İlçe Başkanı Elmas’tan Basın Açıklaması

CHP Çan İlçe Başkanı Elmas’tan Basın Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çan İlçe Başkanı Recai Elmas, 29 Mart’ta gerçekleştirilen 2009 yerel seçim sonuçlarının gerek Çan halkı, gerekse partililer tarafından değişik şekillerde değerlendirildiğini belirterek, ?Yapılan eleştirilerde doz kaçırıldı ve kişileri rencide edici boyuta ulaştı. Bu sebeple hakaret teşkil eden bu beyanları kınıyoruz? dedi.

Açıklamasına, 2009 yerel seçimlerine değinen Recai Elmas, “CHP Çan ilçe yönetimi, kayıtlı bütün üye ve delege arkadaşlarımız 20 yıllık bir süreci kapsayan CHP’den seçilmiş Belediye Başkanı olan parti mensubumuz Ali Sarıbaş bu 20 yıllık hizmet sürecinde tüm Çan halkına eşit yakınlık göstermiş ve CHP örgütü bu süreç içerisinde dürüst bir yönetim sergilemiş her türlü suistimal ve kayırmacılıktan uzak durmayı bilmiştir. Bu nedenle halen yönetimde olan arkadaşlar ve bundan önce yönetimde görev almış olan arkadaşları ve tüm partililerimizi kutluyoruz” dedi.

Seçimlerin demokratik tercihlerin belgesi niteliğinde olduğunu ve seçim sonuçlarının değerlendirilmesinde halkın tercihine saygı duyularak bu tercihin ötesine seçimlerin sonuçlarında suçlu aramak, suçlu ilan etmek çabalarının yanlış bir tutum olduğunu söyleyen Başkan Elmas, “Bu genel bakış kapsamında ilçemizdeki somut duruma bakılarak 2009 yerel seçim sonuçlarının değerlendirilirken kişileri rencide edici, parti ve partililerimizi küçük düşürücü yaklaşımlardan kaçınılması etik ve doğru olanıdır. CHP üyesi Belediye Başkanı ve meclis üyelerimiz 20 yıl süre ile hizmet verdikten sonra son yerel seçimde bir nöbet değişiminin yaşanmış olması karşısında partinin yetkili kurullarında ve parti yönetiminin belirlemiş olduğu platformda durum değerlendirmesi yapılması doğru olanıdır ve kaçınılmazdır. Nitekim bu yönde yapılması gerekenler yapılmış ve yapılmaktadır. Ancak, partimizin iç işi olan bu konuda partiye zarar verici yöntem ve esas da hareket edilerek dışa taşırılması ve konunun ciddiyetinden uzaklaşılması yanlış ve yararsızdır. Bu nedenle bu konuda partimize mensup olan arkadaşları daha soğukkanlı daha sabırlı ve parti disiplinine sadık olmaları konusunda öneride bulunuyoruz. Dedikodu ekseninde siyasi değerlendirme yapılmasının partimize ne kadar zarar vermekte olduğu halen gözlemlenmektedir. İş bu basın açıklamamızla CHP Çan İlçe Yönetim Kurulu olarak partimiz ve partililerimiz hakkındaki haksız ve düzeysiz açıklamalardan kaçınılmasını parti mensubu olsun olmasın bütün Çan halkından talep ediyoruz. CHP ilçe yönetimi ve tüm partililerimiz 20 yıllık bir dönemin onurunu gururunu dürüstlüğünü taşımıştır” şeklinde konuştu.

Elmas, ayrıca partililerinin demokratik seçimi ile işbaşına gelmiş olan yönetimleri ile ilgili spekülasyonlardan kaçınılmasını gerektiğini de kaydederek, “Yönetim Kurulumuz parti çalışmalarını sekteye uğratacak, yönetimde krize yol açacak bir durum içinde olmaktan da kaçınmaktadır. Bu nedenle yönetimimiz yasal görev süresi sonuna kadar görevini yerine getirmektedir ve getirecektir. Her ne kadar partimiz açısından hiçbir partilimiz zarar verme istek ve düşüncesinde olmasa da bu sonucu kaçınılmaz olarak ortaya çıkarılan maksadı aşan beyan ve yaklaşımlardan kaçınılması partililerimizden isteğimizdir. Partili arkadaşlarımızın bundan böyle partimiz ve yönetimimiz ile ilgili tutum ve beyanlarında daha hassas daha disiplinli bir tavır içinde olacaklarına olan inancımızı ifade ediyoruz” dedi.

Elmas, açıklamasının sonunda kişileri rencide edici hakaret teşkil eden beyanları kınadıklarını ve bu beyanların hukuk çerçevesinde karşılık bulacağına inandıklarını da söyledi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir