CHP, Çan’daki Aday Adaylarını Açıkladı

23 Ocak 2009

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çan İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Recai Elmas, yerel seçimlerle ilgili aday adaylarını açıkladı.

Başkan Recai Elmas, Çan’da belediye başkanlığı için iki aday adayının bulunduğunu, birisinin dört dönemdir ilçede Belediye Başkanı olarak görev yapan Mimar Ali Sarıbaş diğerinin ise emekli öğretmen Kamil Yalaz olduğunu söyledi. Başkan Elmas, belediye meclisi üyeliklerine de Adnan Yılmaz, Ali Rıza Ulusoy, Bayram Arslan, Engin Duran, Ferit Tuna, Faruk Görgün, Güner Salkım, Hasan Ceylan, İrfan Arslan, İrfan Özkul, Kasım Çay, Kemal Yüksel, Levent Candan, Mehmet Şahin, Mustafa Özer, Muzaffer Özen, M. Şahin Tural, Osman Özdemir, Umut Özer, Reyhan Akgün, Saadettin Eriç, Sami Kırmış, Süleyman Olgun, Şevket Göksu, Tacettin Seçtim ve Yüksel Sert’in aday adayı olduğunu kaydetti.

İl Genel Meclisi üyeliklerine ise Hilmi İlhan, İsmail Doğan, Mustafa Cahit Anıl, Ramazan Ayhan ve Taber Özdemir’in aday adayı başvurularının olduğunu söyleyen CHP Çan İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Recai Elmas, Genel Merkezin değerlendirmeleri sonucu adayları netleştireceklerini belirtti. Elmas, Çan’da parti içi eğitim seminerlerinin devam ettiğini ve bazı mahalle muhtarlarının siyasi parti yöneticileri gibi davranarak ilçedeki bazı daire müdürlerine işlerini yaptırdıkları iddiasında bulunarak muhtarların bağımsız kişilikler olduğunu, bu nedenle bir siyasi parti başkanı gibi hareket etmemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir