CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Çanakkale ile Gurur Duyuyoruz”

28 Şubat 2014

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin mitingine katılmak için bugün helikopter ile Çanakkale’ye geldi. Kılıçdaroğlu, Çanakkale Havalimanı’nda, gazetecilerin 17 Aralık’taki rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan iş adamı Reza Zarrab, eski bakan çocukları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkındaki tahliye kararıyla ilgili sorusu üzerine, buna ilişkin öngörülerini daha önce beyan ettiklerini hatırlatarak “Daha önce tahliye edileceklerini söylemiştik. Şimdi, yolsuzluk dosyalarını kapatmaya çalışıyorlar” dedi. Kılıçdaroğlu, ardından miting yapacağı Cumhuriyet Meydanı’na hareket etti. Meydanda Başbakan Kılıçdaroğlu tezahüratları ile karşılanan Kılıçdaroğlu, “Onun da zamanı gelecek inşallah” diyerek coşkulu kalabalığı selamladı.

Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği konuşmalardan satırbaşları:

“Çocuklarımıza daha güzel Türkiye bırakmak için 90 yıldır uğraşıyoruz. Çanakkale’de şehitlerimizin bağrındayız. Onlar bize daha iyi bir ülke inşaa edebilmek için canlarını kanlarını verdiler. Ama bugün geldiğimiz noktaya bakın. Bir iktidar haramilerin iktidarı, Türkiye Cumhuriyetini soyuyor. Buna izin verecek misiniz. Utanmadan, arlanmadan hala kendisine başbakan diyor. Sen başbakan değil, çalan başbakansın. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyorlar, Adalet ve kalınma partisine oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum, sizi onlardan ayrı tutuyorum siz yolsuzluklarla mücadele edeceğim yasaklarla mücadele edeceğim diyen bir partiye oy verdiniz. Ama şimdi her şey meydanda çok açık.Sizi için değil cebi için çalışan bir iktidarla karşı karşıyasınız. Onun için artık hep beraber düşüneceğiz.”

“Bir daha o adama başbakan demeyeceğim”

“Söz verdim. Bir daha o adama başbakan demeyeceğim. Onun adı bunda sonra başçalandır. Onlarca ses kaydı yayınlandı hiç birisine sahte demediler. Ama ne zaman ki kendi ses kaydı çıktı bu yalan dediler. Sen yalan söylüyorsun başçalan. Bakınız siyasete atıldığım gün mal varlığımı internet sitesine koydum. Başçalan mal varlığını açıkladı mı, çocuklarının mal varlığını, kardeşini mal varlığını açıkladı mı? Başçalana bir tavsiyem var, benimle uğraşmayı seviyor. Erkeksen televizyonda çık karsıma derdim. Artık bir hırsızla karşı karşıya gelmeme siz izin vermezsiniz. Yan yana gelmemi uygun görür müsünüz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenle nasıl yan yana gelebilirim. Üstelik tek başına malı götürmüyor aile boyu götürüyorlar. Eğer bu adama başçalan diyorsam bir nedeni var. Aile boyu götürüyorlar. Sloganları daha önceden öyleydi. Ne diyorlardı büyük düşün, yanı büyük götürün diyorlardı. Artık adı başçalan çıkan bir başbakanın o koltukta oturmaması gerekiyor. Buradan Çanakkale’den söylüyorum sende ar varsa, haya utanma duygusu Allah korkusu varsa o koltuktan derhal ayrıl.”

“Devletini soyan bir başbakan başbakanlık koltuğunda oturamaz”

“Bu başçalan arada diyor ki, benim diyor her soruya yanıtım var, cevap veririm diyor. Her soruya cevap verebilir mi? Hani bir bakan vardı 700 bin liralık kol saati. Kimden aldı? Zarrab?dan aldı. Hani bir bakan vardı, oğluna telefon ediyor sabahın köründe, oğlum diyor kaç lira var, baba üç beş kuruş var diyor. Oğlum kaç lira var? E baba 1 trilyon civarı bir para var diyor. Şimdi bunların tamamı doğru gerçek. Bir bankanın genel müdürünün evinde ayakkabı kutusunda 4,5 milyon dolar gerçek. Bunlar kapatılamaz. Dünyanın hiçbir yerinde devletini soyan bir başbakan başbakanlık koltuğunda oturamaz, başbakanlık namuslu kişilerin oturduğu koltuktur, hırsızların oturdukları koltuk değildir.”

“Alo fatih dönemi başladı”

“Şimdi alo fatih dönemi başladı. Hemen yayını kesin diyorlar.Fatih ne diyor hemen emredersiniz diyor. 630 milyon dolarlık medya havuzu oluşturdular. Gazeteleri peşkeş çekiyolarlar. Birilerine veriyorlar, Havuz gazeteleri oluşturuyorlar. O gazetelerin arkasında başçalan var. Geldiğimiz noktaya bakın . Yaşar Nuri Hoca konuşuyor, hemen kesin diyor. Alo Fatih derhal keseceğiz derhal diyor. Ve 630 milyon dolarlık medya havuzu oluşturdular. Gazeteleri birilerine peşkeş çekiyorlar. Bu gazetelerden birisinin genel yayın yönetmeni, açıyor telefonu bankanın genel müdürüne, Süleyman iki milyona ihtiyacım var gönder çalışanların maaşını ödeyeceğim. Orada bu ülkenin insanların alın teri var. Buradan medya patronlarına sesleniyorum. Ya adam gibi yayın yaparsanız ya gün gelir biz hesabını sorarız. TBMM?de konuşuyoruz, başbakanın trilyonları nasıl sıfırlayın diye oğluyla yaptığı konuşmayı veriyoruz, korkudan yayını kesiyorlar. Korkmayacaksınız, yürekli olacaksınız. Unutmayın bu ülkede CHP var.”

“Ağrı dağı ne kadar gerçekse bu konuşmalar da o kadar gerçek”

“Camide içki içti dediler yalan çıktı. İmam yalanladı. Kabataş’ta başörtülü bir kadıncağıza sözde, 150 kişi saldırmışlar. Dövmüşler. Görüntüler çıktı hayır, rapor var diyorlar. Görüntüler var sana mı inanıyım görüntülerimi. Sen zaten yalancısın. Urla’daki villalar için 35 yıldır var diyorlar. Gogoole baktık 2 yıl önce yok. Niye yalan söylüyor. Halkı kandırmak için. En son yalanı ne, oğlu ile 5 ayrı konuşması çıktı. Bugüne kadar kimse montaj demedi. Konuşanlar bile seslerini çıkaramadı. Herkes bir sok yasadı. Hırsızlık varda boyutta böyle olmaz. Çıktı montaj dediler. Ben ne diyorum, Ağrı dağı ne kadar gerçekse bu konuşmalar da o kadar gerçek. Sen zaten hırsızlık yapıyorsun bilmeyen mi var.”

“Çanakkale ile Çanakkalelilerle gurur duyuyoruz”

“Çanakkale, Türkiye’nin en güzel illerinden birisi. Özgürlük istiyorsanız barış istiyorsanız, Çanakkale’ye geleceksiniz. Bağımsızlık savaşının kaynağını istiyorsanız Çanakkale’ye geleceksiniz. Çanakkale’nin bizim tarihimizde önemli bir yeri var. Ve Çanakkale sosyal demokratların kalesidir. Ve bir başkanınız var. O gerçekten hiçbir ayrım yapmıyor. Hayatını Çanakkale’ye adadı. Ülgür Gökhan. Onu yine size emanet ediyorum. Sizin için durmadan çalışıyor. Diğer adaylarımıza da saygı duyuyoruz. Ama Ülgür Başkanı siz anketler ile tercih ettiniz. Biz de onu getirdik. Hiçbir ayrım yapmadan. Eğer Çanakkaleyi istiyorsa biz de ona Çanakkale’yi emanet edelim dedik. Çanakkale ile Çanakkalelilerle gurur duyuyoruz. Kaz dağlarını da koruyacağız ama bizi iktidara getirmeniz lazım.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir