CHP İl Örgütü Seçim Beyannamesi İçin Ziyaret Turlarına Başladı

06 Şubat 2013

Cumhuriyet Halk Partisi 2014 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçim öncesi seçim beyannamesini belirlemek için harekete geçti.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü seçim beyannamesi için ziyaret turlarına başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Serdar Soydan, İl Başkanı Hamza Karagöz, Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder Eğitim-İş, Eğitim-Sen, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi heyeti ziyaretlerde hazırladıkları mektupları takdim etti.

Ziyaret turu kapsamında ilk ziyaret Eğitim-İş Şubesine gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ziyarette eğitimde yaşanan sorunlar konuşulurken, buna bağlı olarak çözüm önerileri de masaya yatırıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi heyetinin ziyaret turu kapsamında ikinci durağı Eğitim-Sen oldu. Burada konuşan CHP Milletvekili Serdar Soydan; “AKP’li milletvekilleri komisyon salonunu doldurmuşlar. Komisyon üyesi olan CHP’li ve MHP’li milletvekillerine bile oturma yeri bırakmamışlar. Komisyonda maddelerin görüşülmesine geçildi. Önce kameramanları dövdüler. O hukuksuzluğu vatandaşa aktarmasınlar diye önce kameramanları dövdüler. Bizzat gözümüzün önünde. Çocukların hepsi bizi kurtaran yok mu diye bağırdılar. O akşam bir televizyon kanalında bile kameramanların dövülmesi işlenmedi. Şimdiki Milli Eğitim Bakanı ve o günkü komisyon başkanı, söz hakkı isteyen CHP’li milletvekillerine söz hakkı vermedi. Bunların hepsi tutanakda var. Söz hakkı istenmesine rağmen komisyon başkanı, söz isteyen yoktur diyerek maddeyi oylamaya sunuyor. Sürekli maddelere geçiyor” dedi.

Vurucu’dan dolaylı vergi tepkisi
Cumhuriyet Halk Partisi heyeti daha sonra Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu ile bir araya geldi. Vurucu esnafların yaşadıkları sorunlara dikkat çekerek; “Kentteki esnaflar, her yere para vermekle hükümlü. Bu esnafın ekonomiye katkısı da var. Esnafın yaşadığı sorunlar 4-5 kalemde çözümlenebilir. Detaylı ve dolaylı vergiler canımıza okudu. Nereye para vereceğimizi şaşırdık. Her çıkan kanunun arkasında harç var. Esnafımız her yere para veriyor. Taşıma Kanunu sektörü mahvetti. Esnaf, ticaret yapıyor diye suçlu gibi ilan ediliyor. Mevcut esnafın hayatını devam ettirmesini istiyoruz. Destekleme verilecekse mevcut esnafa verilecek. Ancak bu böyle olmuyor. Desteklemeler yeni esnafa veriliyor. Esnaf ve sanatkarlar korunup kollanmalı” diye konuştu. Soydan ise burada yaptığı konuşmada; “Esnafımızın sorunlarını hep TBMM’de dile getirdim. Ama bu hükümet esnafın sorunlarını hiç önemsemiyor ve bir çare aramıyor. Ama esnafta haklarına sahip çıkmalı. Eğer esnaf bu doğrultuda harekete geçerse sorunların çözümü noktasında faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi heyeti son olarak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Mehmet Ali Demir, şoför esnafının yaşadığı sorunlara dikkat çekti.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir