Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder’den Ak Parti Eleştirisi

CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder’den Ak Parti Eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder, Ak Parti iktidarında gelinen noktanın iç açıcı olmadığına dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder Çanakkale insanını özgürce bir yaşam biçimi olduğunu ve yerle seçimlerde Ak Partiye gerekli cevabı yeniden vereceğini söyledi. Önder parti basında düzenlediği basın toplantısında Ak Partinin kötü gidişatını halka anlattıklarını belirterek; ” Çanakkale insanımızın özgür bir yaşam biçimi var. Demokrasiye insan haklarına ve en önemlisi Cumhuriyet İlkelerine bağlı bir yaşam bu. Din, dil, ırk, mezhep, renk yaşam biçimini etkilemiyor. Bilinçli ve olgun ama kurallara uyan bir yaşam. Aşağılama yadırgama hor görme yoktur şehrimizin insanlarında.. Herkes, yani tüm insanlarımız insanların yaşam biçimlerine saygılıdırlar. Buda gösteriyor ki ülkemiz genelinde en az hukuksal suç işleyen iller arasında yer almak şehrimiz insanlarının yaşam biçimlerini kanıtlamaktadır. Cumhuriyet Halk Parti Merkez İlçe olarak şehrimiz halkının bu yaşam biçimini sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile bütünleştirerek devam ettireceğiz. Ateşten gömlek giymiş seçilmişler olarak hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki: Dinsel sömürü yapanlara, yetim hakkı yiyenlere, PKK ile görüşme masasına oturanlara, her gün onlarca şehit almanın önüne geçemeyenlere, daha 3-5 yıl önce kardeşimiz olan komşu ülkelerimizle savaş haline getirenlere,2002 de 222 milyar dolar olan dış borcumuzun 10 yılda 623 milyar dolara çıkaran yönetimlere, 1 yılda elektriğe % 30, doğal gaza % 48.9, mazota %30, gübreye (üre) %27.5, mutfak enflasyonuna( 16 çeşit ortalama)% 30 zam yapanlara, Kamu çalışanlarına 2012 yılında %4+4 zam yapanlara , 2013 yılı için %3+3 zam yapanlara, en zengin %20 lik nüfus ile en yoksul %20 lik nüfus arasındaki uçurumu sosyal patlama sınırına getirenlere, Birleşmiş Miller Kalkınma Programına göre insani gelişmelerde 187 ülke arasında 92 nci sıraya getirenlere, – Kişi başına gelirde 31 OECD ülkeleri arasında sonunculuğa getirenlere Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi verilerine göre, adil yargılama ihlallerinde 47 ülke arasında 1 nciliğe getirenlere, Dünya ekonomik forumuna göre kadım erkek eşitliğinde 134 ülke arasında 126 ncı sıraya getirenlere, hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, hiçbir vatandaşımız, hiçbir hemşerimiz soyal demokrat belediyecilikten ve hizmetlerinden ödün vermeyecektir. Görülüyor ki güvenlikten geçim sıkıntısına , adaletten demokrasiye kadar her yerimiz tel tel dökülmektedir. Elle tutulur tarafımız kalmamıştır. Çanakkale CHP Merkez İlçe Başkanlığı olarak bu gerçekleri hemşehrilerimize anlatmaya çoktan başladık. Seçim ne zaman olursa olsun halkımızla partimizin sıcaklığı hiçbir zaman soğumayacaktır. Çalışmalarımız okul okul, mahalle mahalle, sokak sokak, site site, apartman apartman, aile aile ve sandık bazında el ele devam edecektir. İlimizde CHP Belediyeciliği geleneği devam edecektir” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir