CHP Milletvekili Sarıbaş’tan Çan’da Bir Dizi Ziyaret

01 Mayıs 2012

CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Çan ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Çan’da Kaymakam Hasan Gözen, Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, Çan Linyitleri İşletmesi (ÇLİ) Müdürü Nizamettin Özmek ve 18 Mart Çan Termik Santrali İşletme Müdürü Mehmet Öksüzler’i makamında ziyaret eden CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, CHP Çan İlçe Başkanı İmalettin Meriç, CHP Çan İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Doğan ve partinin ilçe yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Sarıbaş, ilçedeki esnaflarını da ziyaret ederek, bir süre görüştü. Sarıbaş ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, “Çan’da ilçe örgütümüz ile beraber bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Öncelikle, çalışan işçi arkadaşlarımızı, esnaflarımızı ve halkımızı ziyaret ettik. İlgili yerlerde Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü ziyaretlerinde halkımız ile ilgili sorunları öğrendik. Çan hakkında bilgi aldık. Kamu kuruluşlarından da bilgiler aldık. Yaptığımız görüşmeler sonucunda en büyük tespitim, özellikle son 2 yıldır seçimler de dahil Çan’da işsizliği arttığı yönünde. İnsanların işsiz olduğunu, tarımla, hayvancılıkla uğraşan arkadaşlarımızın çok zor durumda olduğunu gördüm. İnsanlarımızın kahveye gittiğinde çay parası dahi verememekte zorlandığını öğrendim. Burada yapmış olduğum tespitleri rapor halinde Ankara’ya sunacağım” dedi.

Çanakkale’nin teşvik bölgesinde, Balıkesir’in üstünde olması gerektiğini de kaydeden Sarıbaş, “Çanakkale teşvik kapsamına girmediği sürece tüm mevcut fabrikalarımız kapanmak zorunda kalacaktır. Yeni yatırım yapmak isteyen firmalarda Çanakkale’yi tercih etmeyecektir. Halkımızdan gördüğümüz yoğun ilgi ve halkımızın bizi saygıyla karşılaması, bizlerle beraber mutlu olmaları Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan ilgi beni memnun etti ve duygulandırdı. Ayın 14’ünde tekrar geleceğim ve buradan çok mutlu ayrılıyorum. Erken olmasına rağmen çözümün seçim olacağına kanaat getirmekteyim. Halkın gereken tepkiyi bir an önce göstereceğine inanıyorum. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Çan’dan da bu düşüncelerle ayrılıyorum. CHP’nin iktidara gelmesinin yolu açılmıştır. Buradan ayrılırken tüm Çan halkına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir