CHP’de Çanakkale Ön Seçim Sonuçları Belli Oldu

03 Nisan 2011

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) milletvekili adaylarını belirlemek amacıyla içlerinde Çanakkale’nin de bulunduğu 29 ilde gerçekleştirdiği ön seçim oylaması sona ererken, Çanakkale’deki sıralamada ilk sırayı Çan’ın Eski Belediye Başkanı Ali Sarıbaş aldı.

Çanakkale’de, il merkezi ile birlikte ilçelerde 10 bine yakın üye oy kullanmak için sabah erken saatlerden itibaren sandık başına gitti. 33 sandıkta oy kullanan üyeler milletvekili aday adaylarından ilk 4’ünü sıralamaya yazdı. Saat 17.00?de il merkezi ile ilçelerde oy kullanma işleminin sona ermesiyle sayım işlemine geçildi. İl Seçim Kurulu gözetimindeki gerçekleştirilen oylama işlemlerinin ardından yapılan sayım sonunda ise milletvekili aday adayı olan İsmail Özay, Ali Sarıbaş, Mustafa Serdar Soydan, Mustafa Ege, Şükrü Kemerli, Fikriye Kızılkeçi, Ahmet Küçük, Bülent Öz, Altan Tuna, Hüseyin Acar, İsmail Aga, Nurşen Albayrak, Turgut Çamer, Cengiz Demirel ve Emin Doğan ilk 4 sıraya girmek için çaba sarfetti.

Yapılan sayımda Çan Eski Belediye Başkanı Ali Sarıbaş 3785 oy alarak ilk sırada yer alırken, eski CHP İl Başkanı Mustafa Serdar Soydan 2545 oy ile ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırada ise Bülent Öz 2501 oyla yer alırken, halen Çanakkale milletvekilliği görevine devam eden Ahmet Küçük ise 2287 oy ile dördüncü sırada yer aldı.

İHA

Yorumlar...
 • Hasan EREN
  05/04/2011 09:38

  Bülent ÖZ Canım kardeşim güzel insan senin içinin güzelliği dışınada vurmuş inşallah çok hakettiğin vekillik bu sefer sana gelecek bunu bütün kalbimle diliyor ve arzu ediyorum. Allah yardımcın olsun kardeşim.

 • Metin ÖZCAN
  04/04/2011 08:03

  Yıllarca belediye Başkanlığımızı yapan Sevgili Başkanımız Ali SARIBAŞ'ı ve Sevgili kardeşimiz Bülent ÖZ'üde buralarda görmek memleketimiz için hayırlı olacaktır.Kendilerini en içten dileklerimle tebrik eder bundan sonra daha çok çalışıp Çanakkalede Ali SARIBAŞ,Serdar SOYDAN ve Bülent ÖZ'ü Milletvekili olarak göreceğiz.

 • Ersin
  03/04/2011 23:50

  Başkanım, sizi tebrik ediyorum. Her zaman olduğu gibi yine en öndeyiz. Bülent Tebrikler brader, tebrikler. Sizler bizim gururumuzsunuz.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir