CHP’den Çan Belediyesi’nden İşçi Çıkarılmasına Tepki

CHP’den Çan Belediyesi’nden İşçi Çıkarılmasına Tepki
04 Temmuz 2009

CHP Çan İlçe Başkanı Recai Elmas, bir basın açıklaması yaparak, belediye adına görev yapan özel şirketin 14 temizlik işçisini çıkarmasını kınadı.

Başkan Elmas yaptığı basın açıklamasında, “Temizlik ihalesini kazanan firmanın aynı işçileriyle çalışmak yerine, 14 işçiyi çıkarıp yerine başkalarını almasına bir anlam vermek mümkün değil. Bu olsa olsa AKP mantığı olabilir. Onları uyarıyoruz, siyaset yapın ama ekmekle oynamayın” dedi.

Önümüzdeki günlerde Çan Belediyesi’nden yeni çıkışların olabileceğine de dikkat çeken Elmas, “Çan Belediyesi’nin temizlik işini yıllardır aynı firma yapmakta ve yıllardır da aynı kişiler bu firmada çalışarak
ilçemizin temizlik işleri yürütülmekteydi. Şimdi ne oldu da bu 14 işçinin işine son verildi? Çan’ın temizlenemeyen yeri veya yerleri mi var? Bu çıkarılan işçiler görevlerini yapmadıkları için mi çıkarıldılar? Ve bu işçilere çıkarılmadan önce uyarıda bulunuldu mu?” diye sordu.

Çan Belediyesi’nin kazanan AKP’li başkanın birilerini verdiği sözleri yerine getirmek uğruna mı ilgili firmadan bu 14 kişinin işine son vermesini istediğini de soran CHP Çan İlçe Başkanı Recai Elmas, “Göreve gelen başkanımız üç ayda gerçekten büyük mesafe kat etti. Öyle mesafe ki bu, evinin önüne bile park yaptırabildi. CHP’li başkanımızı park yaptığı için yetiştiren başkan bizce ilçede bazı isimleri sökeceğine yeni eserler ortaya koysun. İş şov yapmak değil. Hani Çan’ın Yenice ve Çanakkale’den girişteki çift yol sorunu gideriliyordu? Nerde yol? Hala neyi bekliyor? Önemli olan beyanat değil, halka hizmet olmalı. Bizim amacımız eleştirmek değil, Çan’a
hizmetin takipçisi olmaktır. Olmaya dün olduğu gibi bugün de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir