CHP’den Devlet Yöneticileri Hakkında Suç Duyurusu

22 Mart 2016

CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, terör olayları nedeniyle, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere ülkeyi yönetenler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, ülkeyi yönetenler hakkında suç duyurusunda bulunmak amacıyla bugün saat 13.30’da adliyeye geldi. Öncesinde basın açıklaması yapıldı. CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan ve CHP’li Belediye Başkanı Ülgün Gökhan ve bir grup partili de açıklamaya katıldı.

Terörü lanetleyerek konuşmasına başlayan Önder, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sokaklarında patlamaların değil, neşeli çocuk seslerinin yankılandığı bir ülke düşlüyoruz. Artık vatandaşlarımız özellikle büyükşehirlerde sokakta gezerken, ‘Acaba hangisi canlı bomba?’ diye birbirini süzer hale geldi. Vatandaşlarımızın, tedirginlik duymadan özgürce ve barış içerisinde dolaşacağı sokakları düşlüyoruz. 7 Haziran seçimlerinden sonra ‘toplumsal barışı tehdit eden, artan terör olaylarının nedenlerinin araştırılarak, alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması yapılması’ hakkında teklif verdik ve reddedildi. ‘Patlamadan sonra oylarımız arttı’ sözlerini ne yazık ki işittik. İşte bu sebeple ülkemizi bu kaos ortamına sürükleyen yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere buradayız” dedi.

Basın açıklamasının ardından Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu; CHP’liler de sessizce dağıldı.
Kaynak:DHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir