CHP’li Milletvekilleri, 1 Kasım’ı Değerlendirdi

04 Kasım 2015

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekilleri Av. Muharrem Erkek ve Bülent Öz, 1 Kasım Türkiye Erken Genel Seçimleri ardından düşüncelerini dile getirdiler. Muharrem Erkek, seçim ardından verdiği açıklamada Ak Parti’nin CHP’den kopyalayarak aldığını öne sürdüğü projeleri, titiz bir şekilde takip edeceklerini ve destekleyeceklerini söyledi. Bülent Öz ise Türkiye’de ki tablonun, MHP’den kaynaklı olduğunu vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek

muharrem

“1 Kasım günü Türkiye olarak sandığa gitmiş ve demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan seçimi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu seçim, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Her ne kadar olağanüstü koşullar oluşturulmuşsa ve devlet gücü iktidar partisi için seferber edilmişse de sandıktan çıkan sonuç “milli irade”dir. Milli iradeye saygı duymak ve gereklerini ona göre yapmak hem bir hak hem de ödevdir. Bu bilinçle unutulmasın ki bizler tüm Çanakkale’nin milletvekilleriyiz.
Bir noktaya daha dikkat çekmekte yarar var: Seçim öncesinde AKP’nin, Partimizin bildirgesinden kopyaladığı vaatler için destek vereceğimizi ve bunların takipçisi olacağımızı da şimdiden belirtmek isterim.
Seçimden önce dediğimiz gibi, çalışmalarımızı Önce İnsan, Önce Türkiye ve Önce Çanakkale anlayışıyla gerçekleştireceğiz. Bu süreçte; yağmur çamur, gece gündüz, uzak yakın demeden bizlere destek olan örgütlerimize, partililerimize ve gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum. Yine bize destek olan ya da olmayan tüm hemşehrilerimiz bilmelidir ki kapımız herkese sonuna kadar açıktır.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili Bülent Öz
öz

“1 Kasım genel seçimlerinde milletimiz tekrar sandığa gitti. Bu akşam oluşan tabloyu şöyle değerlendirmek isterim. Açıkçası 7 Haziran akşamı oluşan tabloda hepimizin bildiği gibi koalisyon mesajı çıkmıştı. Tabii ondan sonraki süreçte MHP’nin tutumu ve tavrı, hiçbir koalisyon görüşmesinde olmaması, her şeye karşıyız anlayışı koalisyon görüşmelerini kilitlemiştir. Tabii bunu 1 Kasım’da seçmen olumsuz yönde değerlendirdi. MHP seçmeni, oy tercihini AK Parti’den yana kullandı ve böyle bir sonuçla karşı karşıya kaldık. Bu tablonun oluşmasında en büyük etkenin MHP’nin Sayın Devlet Bahçeli’nin söylemleri ve tutumu olarak değerlendiriyorum. Bu seçimlerin milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Tabii biz de CHP olarak, genel başkanımızla birlikte kendi öz eleştirimizi yapacağız. 7 Haziran akşamında oluşan tabloda biz koalisyon oluşmasını istedik, Türkiye’nin önünün açılması için. Bu doğrultuda MHP’nin tabanı oy tercihini AK Parti’den yana kullandı. Bu sonucu açıkçası beklemiyorduk. CHP olarak kendi söylemlerimiz halkımız nezdinde değer bulmadı. Dediğim gibi kendi öz eleştirimizi de parti içerisinde yapacağız

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir