CHP’liler Çan-Çanakkale Yolundaki Çökmelere Tepki Gösterdi

18 Şubat 2010

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çan İlçe Başkanı Hilmi İlhan, CHP Çan İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Doğan, CHP’li Çan Belediye Meclis Üyeleri ve bazı CHP’li parti üyeleri, yapımı devam eden Çan-Çanakkale yolundaki çökmeleri protesto etmek için Ahlatlıburun köyünde basın açıklaması yaptı.

Çanakkale-Çan karayoluyla ilgili yol yapım çalışmaların ağır aksak gittiğini ve hükümet tarafından bu yola yeterli kaynağın ayrılıp istimlak bedellerinin köylülere ödenmediğini belirten CHP Çan İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Doğan, “Çan-Çanakkale karayolu üzerinde Ahlatlıburun köyü sınırlarındaki üç katlı bir evin istimlak bedeli ödenmemesi nedeniyle yol ortasındaki bu binanın trafik açısından tehlike oluşturduğu ve kazalara sebebiyet verdiği açıkça ortadadır. Yetkililerin bir an önce bu ev ve diğer arazilerle ilgili sorunların giderilmesi için çalışma yapmalarını istiyoruz” dedi.

Doğan, Çan-Çanakkale yolunda meydana gelebilecek trafik kazalarında ciddi sorunların yaşanabileceğini de ifade ederek, yol üzerinde birçok trafik uyarı işaretlerinin olmadığını, özellikle birçok köyün yol tabelalarının olmamasının da trafik açısından sıkıntı yarattığını sözlerine ekledi.
Ahlatlıburun köyünde üç katlı evin yanında düzenlenen basın açıklamasında yol yapım çalışmaları devam ederken; ödenmeyen yol istimlak ücretlerine rağmen CHP Çan İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Doğan tarafından 7 Temmuz 2009 tarihinde Çanakkale İl Genel Meclisi’ne verilen önergede Şerbetli, Duman ve Karakadılar köylerin bulunduğu yol sapaklarına alt geçit yapılmasının AK Parti ve MHP meclis gruplarınca meclis gündemine alınmasının engellendiği iddia edildi.

CHP’lilerin Çan-Çanakkale yolunda yaptığı basın açıklamasına katılan ilgili köy muhtarları ve bazı köylüler de İl Genel Meclisinin bu kararına tepki göstererek, “Biz yıllar süren istimlak bedellerimizi alamadığımız gibi bir alt geçidi bizlere çok gören zihniyetin hesabı ilk genel seçimde sorulacaktır” dediler.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir