CHP’nin Yerel Seçim Beyannamesi Turları Sürüyor

21 Şubat 2013

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, yerel seçim beyannamesini belirlemek için harekete geçerek sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü heyeti, seçim öncesi görüş ve önerilerini alacağı sivil toplum kuruluşlarına mektuplarını takdim ediyor. CHP Milletvekili Serdar Soydan, CHP İl Başkanı Hamza Karagöz, CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder ile çok sayıda partili dün Muhasebeciler Odası, Ziraat Odası ve Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifini ziyaret etti.

CHP heyeti, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine mektupları takdim etti. Yerel seçimler öncesi sivil toplum kuruluşlarının yaşadığı sorunlar ile önerilerini alacak olan heyet, gelen öneriler doğrultusunda ise seçim beyannamesini hazırlayacak. CHP İl Başkanı Hamza Karagöz ziyaretlerde yaptığı açıklamada; “Yerel seçimler öncesi sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini almak için ziyaret turumuza başladık. Sivil toplum kuruluşlarından gelecek olan görüş ve öneriler doğrultusunda da seçim beyannamemizi hazırlayacağız. Bu nedenle sivil toplum kuruluşlarının görüşleri bizim için çok önemli. Önerilerini ve düşüncelerini bize aktarın kentimizi birlikte yönetelim. CHP hepinizin evidir” dedi.

SOYDAN’DAN YARIMADA GEZİSİ
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Serdar Soydan Eceabat ilçesinde bulunan köyleri ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Serdar Soydan köy ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Geziler ile ilgili bilgi veren Soydan; “Çanakkale ve ilçelerimizde halkla iç içe, halkla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalar kapsamında öncelikle Eceabat ilçe binamızda örgüt yöneticilerimiz ve partililerimizle birlikte olduk. Ardından Eceabat ilçe örgüt yöneticilerimiz ile birlikte Eceabat’a bağlı Alçıtepe köyümüze giderek, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sorunları dinledik, dertlerine ortak olduk. Anılan bölgenin Tarihi Gelibolu Milli Park sınırları içerisinde olması bölgede yaşayan, yaşamını kazanmaya çalışan vatandaşlarımızın ayrı sıkıntılarla karşılaşmasına neden olmaktadır. Zeytin üreticileri, zeytinyağına verilen desteğin zeytin tanesine verilmemesinin haksızlık olduğunu ifade etmektedir. Bölgede zeytin ve zeytinyağı üretimi yapan üreticilerimizin budama mevsimi sonrası kuruyan ağaç dallarının Milli Park içerisinde imha edememesi ciddi sıkıntıların oluşmasına neden olmaktadır. Milli Park içerisine günde ortalama 35-40 bin ziyaretçi trafiğinin olması araç trafiğinin işleyişinde sorunlar yaratmaktadır. Tarihi Milli Park içerisinde derelerinin ıslah edilmemesi yoğun yağışlarda tehdit oluşturmaktadır. Milli Park içerisinde yaşayan ve yaşadığı bölgeyi koruyan kollayan vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde çalışmalar yapacağımızı ve gerek duyulduğunda ise konunun TBMM gündemine getirileceğini ve sorunun çözümü konusunda her türlü çalışmayı yapacağımızı ifade ettik. Halkın sorunlarını halkla birlikte çözmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor ve halkın iktidarını halkla birlikte kurana kadar da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir