CHP’ye Yapılan Hain Saldırıyı Lanetlediler!

25 Ağustos 2016

Bugün Artvin’de CHP konvoyuna yapılan hain saldırıyı, Çanakkale’den birçok kuruluş ve parti yöneticisi çeşitli açıklamalar yaparak lanetledi.

İşte yapılan o açıklamalar:

Çanakkale CHP İl Başkanı Nejat Önder

“Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun konvoyu Artvin’in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı Köyü yakınlarında saldırıya uğramıştır.
İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın açıkladığı bilgiye göre saldırıyı PKK unsurları gerçekleştirmiştir.
Genel Başkanımıza, Genel Merkez Yöneticilerimize, Korumalarına ve Cumhuriyet Halk Partililere geçmiş olsun dileklerimi iletirken,
”Çocuklarımıza özgür, demokratik, laik, savaşın son bulduğu, barışın hakim olduğu bir Türkiye Hayaliyle” çıktığımız bu yolda sonuna kadar Genel Başkanımızla birlikte olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum.
Çatışmada, şehitlik mertebesine erişen 1 Askerimize Allah’tan Rahmet, yaralı askerimize acil şifalar diliyorum.”

Çanakkale Memur Sen İl Başkanı Suat Özen

“Milli iradeyi akamete uğratma hayali kurup, milli birliği bozmaya kalkışanların Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yaptıkları saldırıyı nefretle lanetliyerek, saldırıda Şehadet mertebesine ulaşan askerimize Allahtan rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar dileriz.
Küresel şebekelerin tetikçileri PYD/PKK, DAİŞ, FETÖ/PDY ve Haçlı ittifakının emir erleri olan terör koalisyonu, Türkiye’nin iradesini ve egemenliğini emperyalist efendilerine teslim etme çabası içinde olan bu genetik kod ayarları bozuk soysuzlar, hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır.
15 Temmuz darbe girişiminde “Biz Büyük Bir Milletiz; İhaneti de Darbeyi de Ezer geçeriz” diyerek, “Ben” değil “Biziz” bilinciyle, birlikte yaşama irademiz, dayanışma kültürümüz, hep birlikte oluşturduğumuz kardeşlik iklimine yapılmış bu saldırıları bertaraf ederek, Ülkemizin geleceğini hedef alan bu hainlerin, küresel üst akılların ve senaristlerinin kanlı kalemlerini Milletçe kıracağız.
Milletimizin Çağlardan çağlara, Kuşaklardan kuşaklara süregelen kardeşliğini hiçbir güç bozamayacaktır.”

Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ

“CHP Genel Başkanı Sn.Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yapılan kalleş saldırıyı kınıyorum.
Yapılan bu saldırı birliğimize ve dirliğimize yapılmıştır. Bu saldırı ülkemizin teröre karşı safları sıklaştırdığı manidar bir zamanda yapılmıştır.
Bu yönüyle yapılan bu saldırının adli yönden özenle incelenmesini diliyorum. Sn.Kemal Kılıçdaroğlu ve konvoydaki ekibe geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Eğitim İş Çanakkale Yönetim Kurulu

“CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun geçişi sırasında Artvin’in Ardanuç ilçesinde yaşanan ve 1 askerimiz şehit olduğu 2 askerimizin de yaralandığı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Ana muhalefet partisinin liderine yapılmış olan bu saldırı aynı zamanda demokrasiye ve ulusumuzun iradesine karşı yapılmıştır. Saldırının sorumluları ve arkasındaki güçler bir an önce ortaya çıkarılmalı ve halka hesap vermelidir. Siyasi iktidar, ülkenin terör ortamından çıkarılması için her türlü önlemi bir an önce almalıdır.
Eğitim-İş olarak Sayın Kılıçdaroğlu’na beraberindekilere ve tüm CHP camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, çatışmada hayatını kaybeden askerimize rahmet, ailelerine ve ulusumuza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir